Main Menu
User Menu

Žiar

okr. Revúca

     
Název:
Name:
Žiar
Originální název:
Original Name:
Žiar
Další názvy:
Other Names:
(1324) Sowr, (1427) Sowor, (1786) Zschör, (1920) Žor, (1927) Žiar; maďarsky Zsór.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Revúca
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°26'13.47"N 20°16'24.52"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1324
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol reformovaný neoklasicistický z roku 1872
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1944 bola obec pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.ziar.webnode.sk
URL : https://www.valka.cz/Ziar-t127174#430500Verze : 0
MOD