Main Menu
User Menu

Zemský vojenský velitelia [1919 - 1939]

Zemský vojenský velitelia v BRATISLAVE:


25. 10. 1919 - 30. 12. 1920 - franc. generál Eugen MITTELHAUSER
31. 12. 1920 - 20. 08. 1921 - franc. generál FOURNIER
21. 08. 1921 - 14 .09. 1925 - franc. generál Claude SPIRE
15. 09. 1925 - 31. 12. 1932 - armádny generál František ŠKVOR
01. 01. 1933 - 30. 06. 1935 - armádny generál Jozef ŠNEJDÁREK
01. 07. 1935 - 15. 12. 1938 - armádny generál Jozef VOTRUBA
16. 12. 1938 - 06. 01. 1939 - armádny generál Lev PRCHALA

Zemský vojenský velitelia v KOŠICIACH:

15. 09. 1925 - 31. 12. 1932 - armádny generál Jozef ŠNEJDÁREK
01. 01. 1933 - 29. 11. 1933 - armádny generál Ludvik KREJČÍ
30. 11. 1933 - 04. 10. 1938 - armádny generál Lev PRCHALA
URL : https://www.valka.cz/Zemsky-vojensky-velitelia-1919-1939-t23142#87464Verze : 0