Main Menu
User Menu

Železniční stavební rota 12 [1942-1944]

12th Railway Construction Company / Železničná stavebná rota 12

     
Název:
Name:
Železniční stavební rota 12
Originální název:
Original Name:
Železničná stavebná rota 12
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.06.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.06.1942-21.04.1943 Železniční prapor 12
21.04.1943-17.06.1943 Pionýrský prapor 12
15.05.1943-16.10.1943 Železniční prapor 514
16.10.1943-01.07.1944 Technická brigáda
Dislokace:
Deployed:
25.06.1942-16.10.1943 východoevropské válčiště
16.10.1943-01.07.1944 středomořské válčiště

Velitel:
Commander:
25.06.1942-01.08.1943 Šimovič, Rudolf (Stotník)
01.08.1943-DD.MM.RRRR Hotový, Viliam (Stotník)
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Zeleznicni-stavebni-rota-12-1942-1944-t187994#546389Verze : 2
MOD