Main Menu
User Menu

Zbořil, Ivo

     
Příjmení:
Surname:
Zbořil
Jméno:
Given Name:
Ivo
Jméno v originále:
Original Name:
Ivo Zbořil
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálmajor
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
Ing.
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
10.07.1957 Přerov /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky
náčelník štábu Velitelství pozemních sil
velitel 7. mechanizované brigády
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
nepravomocně odsouzen za podvod
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://www.army.cz/
URL : https://www.valka.cz/Zboril-Ivo-t170590#509557Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Zbořil
Jméno:
Given Name:
Ivo
Jméno v originále:
Original Name:
Ivo Zbořil
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.1972-DD.MM.1976 Vojenské gymnázium, Opava
DD.MM.1976-DD.MM.1980 Vojenská vysoká škola pozemního vojska, Vyškov
DD.MM.1985-DD.MM.1988 Vojenská akademie Frunze Moskva
DD.MM.1993-DD.MM.1995 Vysoká válečná škola pozemního vojska, Carlslile Barracks, Pensylvánie
DD.MM.2001-DD.MM.2001 Evropské centrum George C. Marschalla pro bezpečnostní studia, Garmisch-Partenkirchen
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
DD.MM.RRRR plukovník
08.05.2002 brigádní generál
08.05.2007 generálmajor
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.1997-DD.MM.2001 Velitel : 7. mechanizovaná brigáda
15.12.2001-07.05.2002 Náčelník štábu : Velitelství pozemních sil
08.05.2002-31.08.2002 Náčelník štábu : Velitelství pozemních sil
01.09.2002-30.09.2002 Velitel : Velitelství pozemních sil
01.10.2002-30.04.2003 Náčelník štábu : Velitelství pozemních sil

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.1980-DD.MM.1981 velitel motostřelecké čety
DD.MM.1981-DD.MM.1983 velitel motostřelecké roty
DD.MM.1984-DD.MM.1985 velitel motostřeleckého praporu
DD.MM.1988-DD.MM.1993 náčelník štábu motostřeleckého pluk
DD.MM.1995-DD.MM.1996 zástupce velitel 6. mechanizované brigády
DD.MM.1996-DD.MM.1997 ?, Velitelství IFOR a SFOR, Sarajevo
01.05.2003-31.03.2004 náčelník operační sekce Generálního štábu
01.04.2004-28.02.2007 ředitel sekce rozvoje druhů sil - operační sekce Ministerstva obrany
01.03.2007-05.03.2008 náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.army.cz/
URL : https://www.valka.cz/Zboril-Ivo-t170590#509561Verze : 0
MOD