Main Menu
User Menu

Závadka nad Hronom

okr. Brezno

     
Název:
Name:
Závadka nad Hronom
Originální název:
Original Name:
Závadka nad Hronom
Další názvy:
Other Names:
Nagypatak (1611), Zavadka (1617), Zavodka, Zavadka (1650), Zawatka (1773), Závadka (1808); maďarsky Zavadka, Ágostonlak.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Brezno
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°51'01.7"N 19°54'41.14"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1611
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Ľudový dom, zrubový, ľudové staviteľstvo, pôdorys v tvare L
- Kostol rímskokatolícky sv. Jána Nepomuckého z roku 1784, prestavaný v roku 1932, neskorobarokový sloh
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.zavadkanadhronom.sk
URL : https://www.valka.cz/Zavadka-nad-Hronom-t126417#428611Verze : 0
MOD