Main Menu
User Menu

Žarnov

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Žarnov
Originální název:
Original Name:
Žarnov
Další názvy:
Other Names:
(1332) Serno, (1398) Sarnow, (1401) Zarnow, (1920) Žarnov; maďarsky Szarnó.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°34'53.97"N 20°55'21.66"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1332
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol reformovaný klasicistický z roku 1810, veža z polovici 19. storočia.
Kaštieľ klasicistický z roku 1822.
Kostol rímskokatolícky klasicistický z roku 1833..
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec bola v rokoch 1938-1945 pripojená ku Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.zarnov.ocu.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Zarnov-t125076#425104Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Kosice-okolie-t125076#425104Version : 0
MOD