Main Menu
User Menu

Zádiel

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Zádiel
Originální název:
Original Name:
Zádiel
Další názvy:
Other Names:
(1317) Zadelly, (1355) Zadely, (1773) Sadell, (1920) Zadiel; maďarsky Szádelo.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°36'48.93"N 20°49'57.69"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1317
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol reformovaný tolerančný z konca 18. storočia.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec bola v rokoch 1938-1945 pripojená k Maďarsku. V rokoch 1964 došlo k zlúčeniu obcí Dvorníky, Včeláre a Zádiel do obce Zádielské Dvorníky. Od roku 1990 sa Zádiel stal samostatnou obcou. V kaňone za obcou je štátna prírodná rezervácia Zádielska dolina.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.zadielsk.sk
[url=www.valka.cz]
URL : https://www.valka.cz/Zadiel-t125074#425102Verze : 0
MOD