Main Menu
User Menu

Vzdušné síly 8. armády [1939-1942]

Air Force of the 8th Army

Vzdušné sily 8. armády

Военно-Воздушные Силы 8-й армии (ВВС 8 А)

     
Název:
Name:
Vzdušné síly 8. armády
Originální název:
Original Name:
Военно-Воздушные Силы 8-й армии
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.09.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.06.1942
Nástupce:
Successor:
rozformované
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.09.1939-08.06.1942 8. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
DD.03.1941-08.06.1942 Andrejev, Alexandr Petrovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.1941-DD.MM.1942 Parvov, Alexandr Alexejevič (Polkovnik / Полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-08.06.1942 121. samostatná spojovací letka - 1. formování

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
- v bojujúcej armáde od 22.06.1941 do 08.06.1941
Zdroje:
Sources:
parnasse.ru
URL : https://www.valka.cz/Vzdusne-sily-8-armady-1939-1942-t199289#630415Verze : 0
MOD