Main Menu
User Menu

Vzdušné síly 53. armády [1941-1942] - 2. formování

Air Force of the 53rd Army - 2nd forming

Vzdušné sily 53. armády - 2. formovanie

Военно-Воздушные Силы 53-й армии (ВВС 53 А) - II. формирование

     
Název:
Name:
Vzdušné síly 53. armády - 2. formování
Originální název:
Original Name:
Военно-Воздушные Силы 53-й армии
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.06.1942
Nástupce:
Successor:
6. letecká armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1942-14.06.1942 Vzdušné sily Severozápadného frontu - 2. formovanie
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
DD.05.1942-13.06.1942 Tokarev, Boris Kuzmič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Romanov, ? (Podpolkovnik / Подполковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
08.05.1942-15.06.1942 649. frontový bombardovací letecký pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.proza.ru/2014/12/25/1062
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Vzdusne-sily-53-armady-1941-1942-2-formovani-t224703#632431Verze : 0
MOD
Z výkazu bojovej činnosti Vzdušných síl 53. armády zo dňa 25.05.1942 je zrejmé, že náčelníkom štábu bol podpolkovnik Romanov. V Rusku ide o dosť početné priezvisko, preto bude ťažké stotožniť jeho nositeľa.

pamyat-naroda.ru

URL : https://www.valka.cz/Vzdusne-sily-53-armady-1941-1942-2-formovani-t224703#632452Verze : 1
MOD