Main Menu
User Menu

Vzdušné síly 52. armády [1941-1942]

Air Force of the 52nd Army

Vzdušné sily 52. armády

Военно-Воздушные Силы 52-й армии (ВВС 52 А)

     
Název:
Name:
Vzdušné síly 52. armády
Originální název:
Original Name:
Военно-Воздушные Силы 52-й армии
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.12.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
22.07.1942
Nástupce:
Successor:
292. bitevná letecká divízia
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
17.12.1941-22.07.1942 52. armáda - 2. formovanie
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
DD.08.1941-DD.01.1942 Pisarskij, Boris Romanovič (Polkovnik / Полковник)
DD.01.1942-DD.07.1942 Brajko, Pjotr Ignatievič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
17.12.1941-DD.01.1942 Brajko, Pjotr Ignatievič (Polkovnik / Полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
17.12.1941-DD.MM.RRRR 211. samostatná spojovací letka
29.12.1941-11.04.1942 673. noční bombardovací letecký pluk
19.03.1942-DD.MM.RRRR 10. stíhací letecký pluk
26.03.1943-DD.MM.RRRR 556. samostatná armádní spojovací letka
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 363. samostatná spojovací letka

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://allaces.ru/sssr/struct/h/a52.php
https://www.proza.ru/2014/12/28/152
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Vzdusne-sily-52-armady-1941-1942-t199674#632428Verze : 0
MOD
Z hlásenia štábu Vzdušných síl 52. armády z 25.12.1941 je zrejmé, že náčelníkom štábu bol v tom čase polkovnik Brajko.


pamyat-naroda.ru

URL : https://www.valka.cz/Vzdusne-sily-52-armady-1941-1942-t199674#632430Verze : 0
MOD