Main Menu
User Menu

Vzdušné síly 1. armády Rudého praporu [1940-1945]

Air Force of the 1st Red Banner Army

Vzdušné sily 1. armády Červenej zástavy

Военно-Воздушные Силы 1-й Краснознаменной армии (ВВС 1 Краснознаменной армии)

     
Název:
Name:
Vzdušné síly 1. armády Rudého praporu
Originální název:
Original Name:
Военно-Воздушные Силы 1-й Краснознаменной армии
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.08.1942
Nástupce:
Successor:
9. letecká armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1940-15.08.1942 1. armáda Červenej zástavy
Dislokace:
Deployed:
DD.07.1940-DD.08.1942 Vorošilov, ? /

Velitel:
Commander:
28.06.1940-DD.07.1942 Senatorov, Alexandr Sergejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.07.1940-DD.04.1941 Volodin, Pavel Semjonovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.08.1940-15.08.1942 32. smíšená letecká divize
05.19.1941-DD.03.1942 98. smíšená letecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://samsv.narod.ru/Arm/a01/arm.html
https://www.proza.ru/2015/03/10/582
URL : https://www.valka.cz/Vzdusne-sily-1-armady-Rudeho-praporu-1940-1945-t224095#629908Verze : 0
MOD