Main Menu
User Menu

Vyšší dělostřelecké velitelství 315 [1943-1945]

315th Higher Artillery Command / Höherer Artillerie-Kommandeur 315

     
Název:
Name:
Vyšší dělostřelecké velitelství 315
Originální název:
Original Name:
Höherer Artillerie-Kommandeur 315
Datum vzniku:
Raised/Formed:
02.10.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
02.10.1943-08.05.1945 16. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
08.10.1943-19.04.1945 Usinger, Christian (Generalleutnant)
25.04.1945-08.05.1945 Baurmeister, Hans-Joachim (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
18.05.1944-08.05.1945 Dělostřelecký plukovní štáb ke zvláštnímu použití 1016

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Vyssi-delostrelecke-velitelstvi-315-1943-1945-t185758#542067Verze : 0
MOD