Vyšší dělostřelecké velitelství 311 [1944-1945]

311th Higher Artillery Command / Höherer Artillerie-Kommandeur 311

     
Název:
Name:
Vyšší dělostřelecké velitelství 311
Originální název:
Original Name:
Höherer Artillerie-Kommandeur 311
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.07.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecký divizní štáb ke zvláštnímu použití 311
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.07.1944-26.07.1944 1. tanková armáda
26.07.1944-18.08.1944 Rausova armádní skupina
18.08.1944-21.10.1944 Heinriciho armádní skupina
21.10.1944-17.12.1944 1. tanková armáda
17.12.1944-18.02.1945 Heinriciova armádní skupina
18.02.1945-08.05.1945 1. tanková armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
20.07.1944-28.07.1944 Prinner, Josef (Generalleutnant)
28.07.1944-06.09.1944 Burdach, Karl (Generalleutnant)
06.09.1944-08.05.1945 Prinner, Josef (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Vyssi-delostrelecke-velitelstvi-311-1944-1945-t185744#542022Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!