Main Menu
User Menu

Vyšší dělostřelecké velitelství 311 [1942-1943]

311th Higher Artillery Command / Höherer Artillerie-Kommandeur 311

     
Název:
Name:
Vyšší dělostřelecké velitelství 311
Originální název:
Original Name:
Höherer Artillerie-Kommandeur 311
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecké velitelství 106
Datum zániku:
Disbanded:
23.11.1943
Nástupce:
Successor:
Dělostřelecký divizní štáb ke zvláštnímu použití 311
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1942-DD.05.1942 Kleistova armádní skupina
DD.05.1942-23.11.1943 1. tanková armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.02.1942-01.09.1943 Steinbauer, Gerhard (Generalleutnant)
01.09.1943-01.11.1943 Grassmann, Gerhard (Generalmajor)
01.11.1943-23.11.1943 Prinner, Josef (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL CZ: https://www.valka.cz/Vyssi-delostrelecke-velitelstvi-311-1942-1943-t185743#542021Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/311th-Higher-Artillery-Command-Hoeherer-Artillerie-Kommandeur-311-t185743#542021Version : 0
MOD