Main Menu
User Menu

Vyšší dělostřelecké velitelství 308 [1942-1945]

308th Higher Artillery Command / Höherer Artillerie-Kommandeur 308

     
Název:
Name:
Vyšší dělostřelecké velitelství 308
Originální název:
Original Name:
Höherer Artillerie-Kommandeur 308
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.02.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecké velitelství 27
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.02.1942-04.06.1942 2. armáda
04.06.1942-19.07.1942 Weichsova armádní skupina
19.07.1942-07.04.1945 2. armáda
07.04.1945-08.05.1945 Armáda Východní Prusko
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
08.02.1942-15.12.1942 Lechner, Adolf (Generalmajor)
01.03.1943-30.06.1943 Aldrian, Eduard (Generalmajor)
01.07.1943-10.09.1943 Jahn, Kurt (Generalleutnant)
10.09.1943-27.03.1944 Thomaschki, Siegfried (Generalleutnant)
27.03.1944-08.05.1945 Müller, Angelo (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.02.1945-DD.04.1945 Lidová raketometná brigáda 1

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL CZ: https://www.valka.cz/Vyssi-delostrelecke-velitelstvi-308-1942-1945-t185545#541633Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/308th-Higher-Artillery-Command-Hoeherer-Artillerie-Kommandeur-308-t185545#541633Version : 0
MOD