Main Menu
User Menu

Vyšší dělostřelecké velitelství 305 [1942-1945]

305th Higher Artillery Command / Höherer Artillerie-Kommandeur 305

     
Název:
Name:
Vyšší dělostřelecké velitelství 305
Originální název:
Original Name:
Höherer Artillerie-Kommandeur 305
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecké velitelství 17
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1942-08.05.1945 2. tanková armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.01.1942-20.09.1942 Ondarza, Herbert von (Generalmajor)
20.09.1942-01.03.1944 Krischer, Friedrich (Generalleutnant)
01.03.1944-09.03.1945 Böttcher, Karl (Generalleutnant)
10.03.1945-08.05.1945 Leeb, Leopold (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Vyssi-delostrelecke-velitelstvi-305-1942-1945-t185528#541584Verze : 1
MOD