Vyšší dělostřelecké velitelství 303 [1941-1945]

303rd Higher Artillery Command / Höherer Artillerie-Kommandeur 303

     
Název:
Name:
Vyšší dělostřelecké velitelství 303
Originální název:
Original Name:
Höherer Artillerie-Kommandeur 303
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.09.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.09.1941-DD.11.1942 18. armáda
DD.11.1942-27.11.1942 11. armáda
27.11.1942-08.05.1945 18. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
20.09.1941-15.02.1943 Kratzert, Hans (Generalleutnant)
15.02.1943-07.09.1943 Thoholte, Karl (Generalmajor)
10.09.1943-18.04.1944 Thomaschki, Siegfried (Generalleutnant)
08.02.1945-08.05.1945 Fischer, Gotthard (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://forum.axishistory.com/viewtopic.php?t=73261
URL : https://www.valka.cz/Vyssi-delostrelecke-velitelstvi-303-1941-1945-t185503#541534Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!