Vyšší dělostřelecké velitelství 302 [1940-1945]

302nd Higher Artillery Command / Höherer Artillerie-Kommandeur 302

     
Název:
Name:
Vyšší dělostřelecké velitelství 302
Originální název:
Original Name:
Höherer Artillerie-Kommandeur 302
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.05.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.1942-08.05.1945 4. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
15.05.1940-10.09.1943 Heinemann, Erich (Generalleutnant)
10.09.1943-12.08.1944 Metz, Eduard (Generalleutnant)
12.08.1944-08.01.1945 Henrici, Rudolf (Generalmajor)
08.01.1945-08.05.1945 Wagner, Herbert (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
do r. 1942 jednotka generálního štábu (Heerestruppe)
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Vyssi-delostrelecke-velitelstvi-302-1940-1945-t185502#541531Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!