Main Menu
User Menu

Vyšší dělostřelecké velitelství 301 [1940-1943]

301st Higher Artillery Command / Höherer Artillerie-Kommandeur 301

     
Název:
Name:
Vyšší dělostřelecké velitelství 301
Originální název:
Original Name:
Höherer Artillerie-Kommandeur 301
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.05.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
05.11.1943
Nástupce:
Successor:
Generál dělostřelectva při Skupině armád D
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.05.1940-22.06.1941 Skupina armád A
22.06.1941-09.07.1942 Skupina armád Jih
09.07.1942-05.11.1943 Skupina armád A
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
14.05.1940-23.11.1942 Eberth, Karl (General der Flieger)
23.11.1942-05.11.1943 Zuckertort, Johannes (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1941-21.11.1941 Rychlá divise

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
jednotka generálního štábu (Heerestruppe)
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
forum.axishistory.com
URL : https://www.valka.cz/Vyssi-delostrelecke-velitelstvi-301-1940-1943-t185464#541436Verze : 2
MOD