Main Menu
User Menu

Vyšný Medzev

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Vyšný Medzev
Originální název:
Original Name:
Vyšný Medzev
Další názvy:
Other Names:
Felsew-Mecenzef (1427), Felseö-Mecenzef (1630), Felsö-Mecenzéff, Ober-Mezenziff, Vissny Mezenziff (1773), Ober-Metzenseiffen (1786), Felsö Metzenzéf, Ober-Metzenseif (1808), Felsömetzenzef (1863), Felsömecenzef (1873-1822), Felsömetsensef (1888-1913), Vyšný Medzev (1920), Vyšný Medzev, Ober Metzenseifen, Felsö Mecenzef (1927-1938), Vyšný Medzev, Ober Metzenseifen (1938-1945), Vyšný Medzev (1948-1960), Medzev, (1960-1999), Vyšný Medzev (1999).
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°42'49.92"N 20°54'07.16"E
Místní části:
Local Municipalities:
osada Baňa Lucia
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1427
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímskokatolícky, barokovoklasicistický z roku 1773, hlavný oltár pochádza z jasovského kláštora, plastiky sú od J. A. Kraussa, obraz Madony od J. L. Krackera z roku 1778.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Od roku 1960 do roku 1999 bol Vyšný Medzev s osadou Baňa Lucia bola pričlenená ku obci Nižný Medzev a spolu vytvorili Medzev. Od roku 1999 je obec Vyšný Medzev a osada Baňa Lucia samostatná.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.vysnymedzev.ocu.sk
URL : https://www.valka.cz/Vysny-Medzev-t125072#425100Verze : 0
MOD