Main Menu
User Menu

Vyšný Klátov

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Vyšný Klátov
Originální název:
Original Name:
Vyšný Klátov
Další názvy:
Other Names:
(1317) Vyfolu sev nemutfolu, (1332/5) Superior Turas-Tukes, (1397) Fel-Teukes, (1400) Superior Bokkenzeifin, (1553) Felso Thukes, (1580-1612) Ober-Beckseyffen, (1650) Wiszneho Tekuskeho, (1773) Wissny Tökes, (1920) Vyšný Tejkeš, (1948) Vyšný Klátov; maďarsky Felsőtökés.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°44'39.86"N 21°07'27.59"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1317
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímsko-katolícky z roku 1869 postavený na mieste starého.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec bola v rokoch 1938-1945 pripojená k Maďarsku. 28. februára 2010 bol zaznamenaný nad východným Slovenskom pád meteoritu, ktorého prvé fragmenty sa podarilo nájsť 20. marca 2010 v katastri obce
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.vysnyklatov.tym.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Vysny-Klatov-t125069#425096Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Kosice-okolie-t125069#425096Version : 0
MOD