Main Menu
User Menu

Vyšná Hutka

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Vyšná Hutka
Originální název:
Original Name:
Vyšná Hutka
Další názvy:
Other Names:
(1293 – 1496) Felsewhwthka, (1371) Hutka Fabiani, (1630) Felseő Hutka, (1773) Wissne Hutky, (1927) Vyšná Hutka; maďarsky Felsőhutka.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°40'31.51"N 21°21'15.7"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1239
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1945 bola obec pripojená ku Maďarsku. V roku 1986 sa Vyšná Hutka zlúčila s obcou Nižná Hutka v obec Hutka, časť Vyšná a Nižná Hutka. Sídlo úradu miestneho národného výboru bolo v obci Nižná Hutka. V roku 1990 sa toto zlúčenie obcí rozpadlo,
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.vysnahutka.ocu.sk
URL : https://www.valka.cz/Vysna-Hutka-t125063#425090Verze : 0
MOD