Main Menu
User Menu

Vojenský okruh VII [1945-1949]

7th Military District / Okręg Wojskowy VII

     
Název:
Name:
Vojenský okruh VII
Originální název:
Original Name:
Okręg Wojskowy VII
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.11.1945
Předchůdce:
Predecessor:
Lublinský vojenský okruh
Datum zániku:
Disbanded:
01.03.1949
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.11.1945-01.03.1949 Velitelství pozemního vojska
Dislokace:
Deployed:
05.11.1945-01.03.1949 Lublin, ? /

Velitel:
Commander:
05.11.1945-12.12.1946 Bewziuk, Wojciech (divisní generál)
12.12.1946-25.07.1947 Zarako-Zarakowski, Bolesław (divisní generál)
25.07.1947-00.11.1947 Kunderewicz, Nikodem (plukovník)
00.11.1947-00.10.1948 Rotkiewicz, Jan (brigádní generál)
00.10.1948-01.03.1949 Świtelski, Ławrencjusz (plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

01.08.1946-00.06.1948 Kunderewicz, Nikodem (plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kajetanowicz, Jerzy: Polskie wojska lądowe w latach 1945-1960. Toruń 2004.
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-VII-1945-1949-t59185#508866Verze : 0
MOD