Main Menu
User Menu

Vojenský okruh II [1945-1949]

2nd Military District / Okręg Wojskowy II

     
Název:
Name:
Vojenský okruh II
Originální název:
Original Name:
Okręg Wojskowy II
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.11.1945
Předchůdce:
Predecessor:
Přímořský vojenský okruh
Datum zániku:
Disbanded:
01.03.1949
Nástupce:
Successor:
Přímořský vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.11.1945-01.03.1949 Velitelství pozemního vojska
Dislokace:
Deployed:
05.11.1945-00.00.1946 Gdaňsk
00.00.1946-00.00.1947 Koszalin
00.00.1947-01.03.1949 Bydgoszcz
Velitel:
Commander:
05.11.1945-14.12.1945 Jośkiewicz, Jan (brigádní generál)
14.12.1945-26.06.1947 Jośkiewicz, Jan (divisní generál)
26.06.1947-15.10.1947 Rotkiewicz, Jan (brigádní generál)
15.10.1947-19.11.1947
19.11.1947-01.03.1949 Półturzycki, Bronisław (divisní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kajetanowicz, Jerzy: Polskie wojska lądowe w latach 1945-1960. Toruń 2004.
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-II-1945-1949-t59189#508867Verze : 0
MOD