Main Menu
User Menu

Vojenská odborná škola leteckých mechaniků [1945-1949]

Military School of the Aviation Mechanics

     
Název:
Name:
Vojenská odborná škola leteckých mechaniků
Originální název:
Original Name:
Vojenská odborná škola leteckých mechaniků
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1949
Nástupce:
Successor:
Letecké technické učiliště
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1945-01.10.1949 Velitelství letectva hlavního štábu
Dislokace:
Deployed:
01.08.1945-01.10.1949 Liberec, ? /

Velitel:
Commander:
01.08.1945-DD.09.1946 Crha, Josef (Major)
DD.09.1946-31.08.1947 Bárta, Jindřich (Major)
31.08.1947-DD.MM.RRRR Kopecký, Václav (Podplukovník)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Heller, Jaromír (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
01.01.1946-01.10.1949 VÚ 4651
Zdroje:
Sources:
IRRA, Miroslav: Československé vojenské letectvo 1945-1950, Svět křídel, Cheb 2006, ISBN 80-86808-33-5 (p.595)
www.liberec.cz
URL : https://www.valka.cz/Vojenska-odborna-skola-leteckych-mechaniku-1945-1949-t238509#659515Verze : 0
MOD
Studium od
Studied from
Studium do
Studied to
Fotografie
Photo
Jméno
Name
Stát
Country
DD.MM.1946 DD.MM.1948 - Kutil, Antonín
URL : https://www.valka.cz/Vojenska-odborna-skola-leteckych-mechaniku-1945-1949-t238509#659516Verze : 0
MOD