Main Menu
User Menu

Vítkovce

okr. Spišská Nová Ves

     
Název:
Name:
Vítkovce
Originální název:
Original Name:
Vítkovce
Další názvy:
Other Names:
(1279) Vytk, (1282) Vythek, (1343) Wytkfolua, (1412) Wittkendorff, (1773) Witkowcze, (1920) Vítkovce, maďarsky Vítkóc, Vitfalu
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Spišská Nová Ves
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°55'42.72"N 20°43'15.8"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1279
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol ranogotický z 2. pol. 13. stor. s renesančnou klenbou, koncom 19. stor. upravený; v interiéri gotické pastofórium, zvyšky nástenných malieb z pol. 14. storočia. Hlavný oltár v kostole je barokový z polovice 18. storočia. Bočný oltár Piety je neorenesančný z konca 19. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.obecvitkovce.sk
URL : https://www.valka.cz/Vitkovce-t125356#425703Verze : 0
MOD