Main Menu
User Menu

Višňové

okr. Revúca

     
Název:
Name:
Višňové
Originální název:
Original Name:
Višňové
Další názvy:
Other Names:
(1296) Wysnow, (1328) Visnyo, Wisnyo, Wysnyo, (1487) Wysnye, (1773) Wissnowa, (1920) Višňové; maďarsky Visnyó, Kisvisnyó.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Revúca
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°30'56.50"N 20°11'11.95"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1296
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol reformovaný klasicistický z roku 1834, maľované vnútorné zariadenie
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
-
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1945 bola obec Višňové pripojená k Maďarsku. Zaniknuté obce v okolí - Stráža (1328) a Suranč (1473).
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ;
URL : https://www.valka.cz/Visnove-t127173#430499Verze : 0
MOD