Main Menu
User Menu

Vidiná

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Vidiná
Originální název:
Original Name:
Vidiná
Další názvy:
Other Names:
Vydafulua (1335), Vidina (1393), Vigyina (1773), Widina (1808), Vidiná (1922); maďarsky Videfalva.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°21'41.12"N 19°39'07.17"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1335
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kaštieľ barokový z roku 1706 postavený na starších základoch, upravený v 19. a 20. storočí
Kostol rímsko-katolícky neobarokovo- klasicistický z roku 1907; reliéfy od Schwieferta a oltárny obraz od J. Kastnera
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.vidina.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Vidina-t126423#428627Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Lucenec-t126423#428627Version : 0
MOD