Viděl jsem ukřížování - Sydney Morrell

Diskuse

Události v Československu v roce 1938 očima anglického novináře s předmluvou Petra Pitharta.


Kniha vznikla krátce po mnichovském ujednání. Byla výsledkem bezprostředních dojmů a zkušeností autora, který v roce 1938 strávil půl roku v Československu jako zpravodaj anglického tisku. Je tedy napsána ještě před vypuknutím druhé světové války, ba dokonce před okupací zbývajícího území Československa v březnu 1939.


Kniha je živou reportáží, zachycující události přímo v jejich vývoji a oživuje v naší paměti mnoho a mnoho zážitků osudného roku 1938.


Formát 138 x 210, vázaná, 190 stran, cena: 218 Kč


Jota, Brno 2002
ISBN 80-7217-182-8Upravil Dav
URL : https://www.valka.cz/Videl-jsem-ukrizovani-Sydney-Morrell-t5998#14054 Verze : 0
Tahle knizka je fakt moc dobre napsana, precetl jsem ji takrka jednim dechem. Popisuje udalosti v tehdejsim Ceskoslovensku tak zive, ze se mi u ni chtelo chvilema az brecet a je az k nevire, co vsechno museli lidi tehdy od sudetskych Nemcu snaset.
Jak malo chybelo..... Crying or Very sad
URL : https://www.valka.cz/Videl-jsem-ukrizovani-Sydney-Morrell-t5998#115790 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více