Vickers Mk.I

těžký kulomet
Na fotce je letecký kulomet Vickers Mk.I, vzduchem chlazená verze C, nejrozšířenější britský synchronizovaný letecký kulomet WWI. Právě tuto zbraň budou znát všichni milovníci WWI letadel (jako např. já). Vzduchem chlazená verze D s perforovaným úzkým pláštěm se do konce války moc nerozšířila a po ní už byl na světě lepší Browning M1919.


TTD, která mám k dispozici já jsou následující:


Ráže - .303 British (názvy nábojů se nikdy nepřekládají. To by pak .50 Sharps mohl někdo přeložit jako 12,7 mm ostrý. Sharps je ovšem jméno konstruktéra)


Hmotnost - 40 lb (nikoliv kg, v kg je to 18, později byla použitím hliníku hmotnost snížena na 14,5 kg)


Délka: 1 155 mm


Délka hlavně: 725 mm


Počáteční rychlost střely: 600 m/s, později zvýšena novým střelivem na 730 m/s


Kadence: cca 600 ran/min.
URL : https://www.valka.cz/Vickers-Mk-I-t8597#25185 Verze : 0
Omlouvám se za chyby v předchozím příspěvku, už je to opraveno. Tak to je, když je člověk ospalý a bezmyšlenkovitě ťuká do kláves.
Vickers Mk.I - Tahle fotka je v pořádku, prý ji udělal můj kamarád když byl v Anglii. Dvojice kulometů Vickers na Sopwith Camelu. Velmi pěkně jsou vidět otvory na plášti chladiče pro vstup vzduchu.

Tahle fotka je v pořádku, prý ji udělal můj kamarád když byl v Anglii. Dvojice kulometů Vickers na Sopwith Camelu. Velmi pěkně jsou vidět otvory na plášti chladiče pro vstup vzduchu.
URL : https://www.valka.cz/Vickers-Mk-I-t8597#25341 Verze : 0
pokud se týká rozdělení kulometů souhlasím plně s Radem, a aby příznivci pozemní techniky nebyli ošizeni přidám pár fotek
URL : https://www.valka.cz/Vickers-Mk-I-t8597#38593 Verze : 0
A ještě pár fotek pro ty co by si ho chtěli pořídit domu, takhle vypadá v originál bednách (v té větší je podstavec)
Mimochodem s ráží 8,35 jsem se v britské armádě nesetkal, pokud se převádí ráže .303 je to obvykle 7,7mm i když jak psal Rad je to nesmysl, protože jde o náboj.
URL : https://www.valka.cz/Vickers-Mk-I-t8597#38594 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více