Main Menu
User Menu

Venkovní služebna gestapa České Budějovice

Gestapo-Außendienststelle Budweis

Geheime Staatspolizei — Außendienststelle Budweis
Venkovní služebna tajné státní policie České Budějovice




Venkovní služebna gestapa České Budějovice vznikla transformací z Operačního oddílu I České Budějovice.



Velitel:
??.06.1939-??.10.1941 - kriminální komisař Hubert Ziemer
??.11.1941-14.12.1943 - SS-Obersturmführer kriminální komisař Adolf Fuchs
15.12.1943-DD.MM.1944 - SS-Obersturmführer kriminální tajemník Hans Mohrbeck
DD.MM.1944-07.05.1945 - SS-Hauptsturmführer kriminální tajemník Hans Mohrbeck



Zástupce velitele:
DD.MM.1939-DD.MM.1942 - vrchní kriminální tajemník Emil Schell
DD.MM.1942-DD.MM.1943 - vrchní kriminální tajemník Friedrich Schänzle
DD.MM.1943-29.01.1945 - SS-Hauptscharführer kriminální tajemník Ludwig Weid
30.01.1945-07.05.1945 - SS-Untersturmführer kriminální tajemník Ludwig Weid




Zdroj:
SLÁDEK, Oldřich: Zločinná role gestapa, Naše vojsko, Praha 1986.
URL : https://www.valka.cz/Venkovni-sluzebna-gestapa-Ceske-Budejovice-t102829#370278Verze : 0
MOD