Main Menu
User Menu

Veľké Dravce

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Veľké Dravce
Originální název:
Original Name:
Veľké Dravce
Další názvy:
Other Names:
(1350) Daroch, Dray (1385), Welke Drancze (1773), Welké Drawce (1786); maďarsky Nagydaróc
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°20'45.52"N 19°50'23.1"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1350
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímsko-katolícky barokový zo začiatku 18. storočia, rozšírený v roku 1908
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Květa Fialová (*01.09.1929 - + 26.08.2017, Praha), herečka
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1944 bola obec pripojená k Maďarsku. Po oslobodení v roku 1946 sa prisťahovali do obce slovenskí kolonisti z obce Málinec
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.velkedravce.ocu.sk
URL : https://www.valka.cz/Velke-Dravce-t126424#428628Verze : 0
MOD