Main Menu
User Menu

Veľká Lodina

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Veľká Lodina
Originální název:
Original Name:
Veľká Lodina
Další názvy:
Other Names:
(1423) Alsowladna, (1427) Kezep Lwdyn, (1491) Nagladna, (1773) Loczina, (1808) Weliká Lodcina, (1920) Veľká Lodina; maďarsky Nagyladna.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°51'34.82"N 21°09'23.73"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1423
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímskokatolícky barokový z roku 1667, neoklasicisticky upravený v roku 1893.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
19. 8. 1944 zničila železničný most cez rieku Hornád partizánska skupina, operujúca v okolí obce. V chotári sú dve štátne prírodné rezervácie - Humence a Bokšov.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Velka-Lodina-t125061#425087Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Kosice-okolie-t125061#425087Version : 0
MOD