Main Menu
User Menu

Velitelství vzdušných sil [1997-2003]

Air Force Command

     
Název:
Name:
Velitelství vzdušných sil
Originální název:
Original Name:
Velitelství vzdušných sil
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1997
Předchůdce:
Predecessor:
Štáb letectva a protivzdušné obrany Armády České republiky
Datum zániku:
Disbanded:
30.11.2003
Nástupce:
Successor:
Velitelství společných sil
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1997-30.11.2003 Generální štáb Armády České republiky
Dislokace:
Deployed:
01.07.1997-30.11.2003 Stará Boleslav, ?

Velitel:
Commander:
01.07.1997-30.09.2001 Klíma, Ladislav (Generálporučík)
01.10.2001-16.12.2002 Padělek, František (Generálporučík)
17.12.2002-20.10.2003 Vachek, Jan (Brigádní generál)
20.10.2003-07.05.2003 Minařík, Ladislav (Brigádní generál)
08.05.2003-30.11.2003 Minařík, Ladislav (Generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.07.1997-01.04.1999 Koutný, Karel (Plukovník)
01.04.1999-30.11.2003 Pugzík, Antonín (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1997-DD.MM.2003 4. středisko podpory velení
01.07.1997-30.11.2003 32. letecká opravárenská základna
01.07.1997-30.06.2003 32. základna taktického letectva
01.07.1997-30.11.2003 33. základna vrtulníkového letectva
01.07.1997-30.09.2000 34. základna školního letectva
01.07.1997-30.11.2003 4. provozní pluk
01.07.1997-30.09.1997 4. radiotechnický pluk radioelektronického boje
01.07.1997-31.12.1999 4. spojovací brigáda
01.07.1997-30.09.1997 4. základna stíhacího letectva
01.07.1997-31.12.1999 41. protiletadlová raketová brigáda
01.07.1997-30.09.1997 41. radiotechnická brigáda
01.07.1997-30.09.2000 41. sektor velení, řízení a průzkumu
01.07.1997-31.12.1999 42. protiletadlová raketová brigáda
01.07.1997-30.09.1997 42. radiotechnická brigáda
01.07.1997-31.12.1999 43. protiletadlový raketový pluk
01.07.1997-30.09.1997 43. radiotechnická brigáda
01.07.1997-DD.MM.2000 43. sektor velení, řízení a průzkumu
01.07.1997-31.12.1999 44. protiletadlový raketový pluk
01.07.1997-31.12.1999 45. protiletadlový raketový pluk
01.07.1997-31.12.1999 46. protiletadlový raketový pluk
01.07.1997-,0.09.1997 51. letecká opravárenská základna
01.07.1997-01.10.1997 54. letecká opravárenská základna
01.07.1997-30.11.2003 6. základna dopravního letectva
01.07.1997-30.11.2003 Národní středisko velení vzdušných sil
01.07.1997-30.09.2000 Výcviková základna vzdušných sil
01.07.1997-31.12.2003 Řízení letového provozu Armády České republiky
01.10.1997-30.11.2003 4. základna taktického letectva
01.10.1997-DD.MM.1999 42. smíšená radiotechnická brigáda
01.12.1998-01.12.2003 Letka letecké pátrací a záchranné služby
01.01.2000-30.09.2000 4. brigáda komunikačních a informačních systémů
01.01.2000-31.05.2003 43. protiletadlová raketová brigáda
01.01.2000-31.05.2003 44. protiletadlová raketová brigáda
01.04.2000-31.12.2002 4. prapor elektronického boje
01.10.2000-30.11.2003 34. základna speciálního letectva
01.10.2000-DD.MM.RRRR 4. základna komunikačních a informačních systémů
DD.MM.2000-30.11.2003 41. sektor průzkumu a uvědomování
DD.MM.2000-30.11.2003 43. sektor průzkumu a uvědomování
01.06.2003-30.11.2003 25. protiletadlová raketová brigáda
01.07.2003-30.11.2003 24. základna dopravního letectva
DD.MM.RRRR-30.11.2003 Opravárenská základna letectva

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.army.cz
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-vzdusnych-sil-1997-2003-t90534#454304Verze : 2
MOD
Velitelství Vzdušnch sil AČR


Vznik: 01.07.1997
Předchůdce: Štáb letectva a protivzdušné obrany AČR Praha


Dislokace: Stará Boleslav


Nadřízený stupeň: Generální štáb Armády České republiky


Velitel:
01.07.1997-30.09.2001 Klíma, Ladislav (generálporučík, Ing.)
01.10.2001-16.12.2002 Padělek, František (generálporučík, Ing.)
17.12.2002-20.10.2003 Vachek, Jan (brigádní generál, Ing.)
20.10.2003-30.11.2003 Minařík, Ladislav (brigádní generál, Ing.)


Podřízené jednotky a součásti:
DD.MM.RRRR-DD.MM.2003 Národní středisko velení Vzdušných sil Stará Boleslav


01.07.1997-DD.MM.RRRR 4. provozní pluk
DD.MM.RRRR-DD.MM.2003 Provozní pluk velitelství Vzdušných sil Stará Boleslav
01.07.1997-DD.MM.2003 4. středisko podpory velení Stará Boleslav
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 4. spojovací středisko Stará Boleslav (4.spojstř)
01.07.1997-DD.MM.RRRR 4. spojovací brigáda Klecany (4.spojb)
DD.MM.RRRR-30.09.2000 4. brigáda komunikačních a informačních systémů Klecany (4.bKIS)
01.10.2000-DD.MM.RRRR 4. Základna komunikačních a informačních systémů Klecany (4.zKIS)
01.07.1997-DD.MM.RRRR Řízení letového provozu AČR Praha-Ruzyně
01.07.1997-31.03.2003 Povětrnostní ústředí Praha-Ruzyně
01.07.1997-DD.MM.RRRR 4. středisko topografického zabezpečení
01.07.1997-DD.MM.RRRR 4. projektové a technologické středisko informatizace
- Letecká opravárenská zařízení
01.07.1997-DD.MM.RRRR Letecký zkušební odbor
01.07.1997-31.12.2003 Vojenský umělecký soubor Ondráš Brno
01.07.1997-30.11.2000 Výcviková základna VzS Jihlava


DD.MM.1997-DD.MM.2000 41. sektor velení, řízení a průzkumu Chomutov (41.SVŘPz)
DD.MM.2000-31.12.2003 41. sektor průzkumu a uvědomování Chomutov (41.SPzU)
01.07.1997-DD.MM.RRRR 42. smíšená radiotechnická brigáda České Budějovice (42.smrtb)
DD.MM.1997-DD.MM.2000 43. sektor velení, řízení a průzkumu Brno (43.SŘVPz)
DD.MM.2000-31.12.2003 43. sektor průzkumu a uvědomování Brno (43.SPzU)
01.07.1997-01.10.1997 4. radiotechnický pluk REB České Budějovice (4.rtp REB)
01.04.2000-31.03.2003 4. prapor elektronického boje České Budějovice (4. pr EB)


01.07.1997-30.09.1997 4. základna stíhacího letectva Čáslav (4. z SL)
01.10.1997-30.11.2003 4. základna taktického letectva Čáslav (4. z TL)
01.07.1997-30.06.2003 6. základna dopravního letectva Praha-Kbely (6. z DL)
01.07.1997-30.11.2003 32. základna taktického letectva Náměšť nad Oslavou (32. z TL)
01.07.1997-30.11.2003 33. základna vrtulníkového letectva Přerov (33. z VrL)
01.07.1997-30.09.2000 34. základna školního letectva Pardubice (34. z ŠL)
01.10.2000-01.07.2003 34. základna speciálního letectva Pardubice (34. z SpL)


01.07.1997-31.12.1999 41. protiletedlová raketová brigáda Slaný-Drnov (41.plrb)
(1.) protiletadlová raketová skupina Dobříš
(2.) protiletadlová raketová skupina Drnov
- Technický oddíl Dobříš

01.07.1997-31.12.1999 42. protiletedlová raketová brigáda Brno (42.plrb)
01.07.1997-31.12.1999 43. protiletadlový raketový pluk Ostrava (43.plrp)
01.07.1997-31.12.1999 44. protiletadlový raketový pluk Rožmitál pod Třemšínem (44.plrp) VÚ 7505
01.07.1997-31.12.1999 45. protiletadlový raketový pluk Kroměříž (45.plrp)
01.07.1997-31.12.1999 46. protiletadlový raketový pluk Strakonice (46.plrp)


01.01.2000-31.05.2003 43. protiletadlová raketová brigáda Strakonice (43.plrb)
431. protiletadlová raketová skupina Strakonice (431.plrs)
432. protiletadlová raketová skupina Rožmitál p.Třemšínem (432.plrs) VÚ 7505


01.01.2000-31.05.2003 44. protiletadlová raketová brigáda Slaný-Drnov (44. plrb)
441. protiletadlová raketová skupina (441.plrs)
442. protiletadlová raketová skupina Rapotice (442.plrs)
443. protiletadlová raketová skupina Frýdek-Místek (443.plrs) VÚ 4443


Zánik: 30.11.2003
Nástupce: od 01.12.2003 Společné síly AČR - Vzdušné síly se staly jejich součástí



Zdroj: www.army.cz
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-vzdusnych-sil-1997-2003-t90534#338576Verze : 0
PROSÍM doplnit data:
Náčelník štábu: 01.07.1997-01.04.1999 Koutný, Karel (plukovník)
01.04.1999-30.11.2003 Gudzík, Antonín (plukovník)

Zdroj: Sdělení plk. v.v.Ing. Karla Koutného
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-vzdusnych-sil-1997-2003-t90534#612273Verze : 0