Main Menu
User Menu

Velitelství vojska územní obrany [1997-2000]

Territorial Defence Army Command

     
Název:
Name:
Velitelství vojska územní obrany
Originální název:
Original Name:
Velitelství vojska územní obrany
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1997
Předchůdce:
Predecessor:
1. armádní sbor
Datum zániku:
Disbanded:
30.09.2000
Nástupce:
Successor:
Velitelství sil územní obrany
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1997-30.09.2000 Generální štáb Armády České republiky
Dislokace:
Deployed:
01.11.1997-30.09.2000 Tábor, ?

Velitel:
Commander:
01.11.1997-31.11.1999 Voznica, Petr (Generálmajor)
01.12.1999-30.09.2000 Sova, Vladimír (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.11.1997-DD.MM.2000 Ďurica, Jan (Plukovník)
DD.MM.2000-30.09.2000 Šustr, Miloslav (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1997-30.09.2000 1. mobilizační základna
01.11.1997-30.09.2000 1. výcviková a mobilizační základna územní obrany
01.11.1997-30.09.2000 2. provozní prapor
01.11.1997-30.09.2000 2. spojovací brigáda
01.11.1997-30.09.2000 3. mobilizační základna
01.11.1997-30.09.2000 4. mobilizační základna
DD.MM.1997-DD.MM.1999 2. mobilizační základna
21.10.1999-30.09.2000 71. záchranná a výcviková základna
21.10.1999-30.09.2000 72. záchranná a výcviková základna
21.10.1999-30.09.2000 73. záchranná a výcviková základna
21.10.1999-30.09.2000 74. záchranná a výcviková základna
21.10.1999-30.09.2000 75. záchranná a výcviková základna

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.vojenstvi.cz
www.army.cz
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-vojska-uzemni-obrany-1997-2000-t106582#454308Verze : 1
MOD
Zdroj: www.army.cz
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-vojska-uzemni-obrany-1997-2000-t106582#506392Verze : 0
MOD