Main Menu
User Menu

Velitelství tankových jednotek XII [1943-1945]

12th Command of Tank Troops

Kommandeur der Panzertruppen XII

     
Název:
Name:
Velitelství tankových jednotek XII
Originální název:
Original Name:
Kommandeur der Panzertruppen XII
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství rychlých jednotek XII
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1943-08.05.1945 Vojenský okruh XII
Dislokace:
Deployed:
01.04.1943-08.05.1945 Landau, ? /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.04.1943-DD.04.1943 Tankový náhradní oddíl 100
20.04.1943-DD.09.1944 Náhradní a výcvikový pluk tankových granátníků 42
DD.04.1943-01.07.1944 Tankový náhradní a výcvikový oddíl 100

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-tankovych-jednotek-XII-1943-1945-t221699#618457Verze : 0
MOD