Main Menu
User Menu

Velitelství společných sil [2003-2013]

Joint Forces Command

     
Název:
Name:
Velitelství společných sil
Originální název:
Original Name:
Velitelství společných sil
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.2003
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství pozemních sil / Velitelství vzdušných sil / 5. velitelství specializovaných sil
Datum zániku:
Disbanded:
31.10.2013
Nástupce:
Successor:
Velitelství pozemních sil / Velitelství vzdušných sil
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.2003-DD.MM.RRRR Generální štáb Armády České republiky
Dislokace:
Deployed:
01.12.2003-DD.MM.RRRR Olomouc, ?
Velitel:
Commander:
01.12.2003-31.05.2007 Sedlák, Josef (Generálmajor)
01.06.2007-31.12.2008 Halaška, Jiří (Generálmajor)
01.01.2009-31.07.2012 Blaško, Hynek (Generálmajor)
01.08.2012-31.10.2012 Kovanda, Milan (Brigádní generál)
01.11.2012-07.05.2013 Gurník, Ján (Brigádní generál)
08.05.2013-30.06.2013 Gurník, Ján (Generálmajor)
01.07.2013-DD.MM.RRRR, ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.12.2003-28.10.2006 Jančík, Jiří (Brigádní generál)
28.10.2006-31.03.2009 Jančík, Jiří (Generálmajor)
01.04.2008-30.11.2010 Vaculík, Bedřich (Plukovník)
01.12.2010-DD.MM.RRRR Staněk, Jindřich (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.2003-30.11.2003 32. základna taktického letectva
01.12.2003-31.03.2004 1. provozní prapor
01.12.2003-30.06.2013 101. spojovací prapor
01.12.2003-31.12.2010 102. průzkumný prapor
01.12.2003-30.09.2005 111. prapor elektronického boje
01.12.2003-30.06.2013 13. dělostřelecká brigáda
01.12.2003-30.09.2008 15. ženijní záchranná brigáda
01.12.2003-30.06.2004 2. mechanizovaná brigáda
01.12.2003-30.06.2013 21. základna taktického letectva
01.12.2003-30.06.2013 22. základna letectva
01.12.2003-30.06.2013 24. základna dopravního letectva
01.12.2003-30.06.2013 25. protiletadlová raketová brigáda
01.12.2003-31.03.2004 3. prapor logistiky
01.12.2003-31.12.2003 3. výcviková a mobilizační základna
01.12.2003-31.12.2003 32. letecká opravárenská základna
01.12.2003-30.06.2013 4. brigáda rychlého nasazení
01.12.2003-31.12.2003 4. provozní pluk
01.12.2003-31.12.2003 41. sektor průzkumu a uvědomování
01.12.2003-31.12.2003 43. sektor průzkumu a uvědomování
01.12.2003-30.06.2004 5. brigáda logistické podpory
01.12.2003-31.10.2005 53. centrum pasivních systémů a elektronického boje
01.12.2003-31.12.2003 6. výcviková a mobilizační základna
01.12.2003-30.06.2013 7. mechanizovaná brigáda
01.12.2003-31.12.2003 Letka letecké pátrací a záchranné služby
01.12.2003-31.12.2003 Národní středisko velení vzdušných sil
01.12.2003-31.12.2005 Opravárenská základna letectva
01.12.2003-30.06.2013 Správa letiště Pardubice
01.01.2004-30.06.2013 23. základna vrtulníkového letectva
01.01.2004-30.06.2013 26. brigáda velení, řízení a průzkumu
01.04.2004-30.06.2013 103. středisko CIMIC/PSYOPS
01.04.2004-30.06.2013 104. zabezpečovací prapor
01.07.2004-30.06.2013 14. brigáda logistické podpory
01.07.2005-30.06.2013 31. brigáda radiační, chemické a biologické ochrany
01.10.2005-30.09.2007 53. centrum pasivních systémů a elektronického boje
01.10.2007-31.12.2010 53. brigáda pasivních systémů a elektronického boje
01.10.2008-30.06.2013 15. ženijní brigáda
01.01.2011-30.06.2013 53. brigáda průzkumu a elektronického boje
DD.MM.RRRR-30.06.2005 31. brigáda chemické ochrany

Ručně vyplněné položky:
01.12.2003-DD.MM.RRRR Štáb
01.12.2003-DD.MM.RRRR 4. brigáda rychlého nasazení
01.12.2003-DD.MM.RRRR 7. mechanizovaná brigáda
01.12.2003-DD.MM.RRRR 13. dělostřelecká brigáda
01.07.2004-DD.MM.RRRR 14. brigáda logistické podpory
01.12.2003-01.10.2008 15. ženijní záchranná brigáda
01.12.2003-DD.MM.RRRR 101. spojovací prapor
01.12.2003-DD.MM.RRRR 102. průzkumný prapor
01.04.2004-DD.MM.RRRR 103. středisko civilně-vojenských operací a psychologických operací (CIMIC/PSYOPS)
01.04.2004-DD.MM.RRRR 104. zabezpečovací prapor
01.12.2003-30.09.2005 111. prapor elektronického boje
01.12.2003-01.07.2004 5. brigáda logistické podpory
01.12.2003-30.06.2004 2. mechanizovaná brigáda
01.12.2003-30.03.2004 1. provozní prapor
01.12.2003-01.04.2004 106. středisko civilně-vojenských operací (CIMIC)
01.12.2003-DD.MM.RRRR 21. základna taktického letectva
01.12.2003-DD.MM.RRRR 22. základna letectva
01.12.2003-01.01.2004 33. základna vrtulníkového letectva
01.01.2004-DD.MM.RRRR 23. základna vrtulníkového letectva
01.12.2003-DD.MM.RRRR 24. základna dopravního letectva
01.12.2003-DD.MM.RRRR 25. protiletadlová raketová brigáda
01.12.2003-DD.MM.RRRR 26. brigáda velení, řízení a průzkumu
01.12.2003-DD.MM.RRRR Správa letiště Pardubice
01.12.2003-DD.MM.RRRR Opravárenská základna letectva
01.12.2003-01.01.2005 33. letecký opravárenský závod
01.12.2003-DD.MM.RRRR 31. brigáda chemické ochrany
01.12.2003-DD.MM.RRRR 52. ústřední vojenský zdravotní úřad
01.12.2003-DD.MM.2005 Vojenský technický ústav ochrany 1)
01.12.2003-01.01.2005 53. prapor pasivních sledovacích systémů a elektronického boje
01.01.2005-31.02.2007 53. centrum pasivních systémů a elektronického boje
31.12.2007-DD.MM.RRRR 53. brigáda pasivních systémů a elektronického boje
01.01.2009-DD.MM.RRRR Velitelství výcviku - Vojenská akademie
01.10.2008-DD.MM.RRRR 15. ženijní brigáda
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
1) převeden do VOP-026 Šternberk, s.p. jako Divize VTÚO Brno
Zdroje:
Sources:
www.army.cz
www.lidovky.cz
https://www.elektronickyboj.army.cz/historie.html
https://www.prerov.army.cz/zakladna.html
www.airport-cb.cz
https://www.army.cz/scripts/detail.php?id=8123
www.acr.army.cz
www.acr.army.cz
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-spolecnych-sil-2003-2013-t63571#375192Verze : 1
MOD
Znak velitelství společných sil
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-spolecnych-sil-2003-2013-t63571#375605Verze : 0
MOD
Veliteľstvo spoločných síl dislokované v Olomouci je tvorené (stav k 1.5.2007):
Veliteľ spoločných síl
Zástupca veliteľa
Zástupca veliteľa - veliteľ pozemných síl
Zástupca veliteľa - veliteľ vzdušných síl
Náčelník štábu
Štáb
Inšpektorát
Osobné oddelenie


Štáb:
J-1 odbor personalistiky
J-2 spravodajský odbor
J-3 sekcia operačnej a bojovej prípravy
J-4 sekcia podpory
J-5 odbor plánovania
J-6 odbor komunikačných a informačných systémov
J-8 ekonomický odbor
odbor zabezpečenia
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-spolecnych-sil-2003-2013-t63571#226797Verze : 0
MOD
Spoločné sily (veliteľstvo spoločných síl)


Vznik: 01.12.2003 zlúčením pozemných, vzdušných a špecializovaných síl. Reorganizáciou k 30.06.2005 boli zrušené špecializované sily.


Určenie: zaisťujú vytváranie, prípravu, rotáciu a rozpúšťanie zoskupení vytvorených na riešenie taktických, alebo operačne taktických úloh na území ČR aj mimo neho a k plneniu ďalších, zákonom stanovených úloh na území ČR.


Dislokácia: Olomouc (veliteľstvo)


Zloženie:
Veliteľstvo spoločných síl / Velitelství společných sil
Pozemné sily / Pozemní síly
Vzdušné sily / Vzdušní síly
Podporný komplet / Podpůrný komplet společných sil


Velitelia:
generálmajor Ing. Josef Sedlák (1.12.2003 - 31.8.2006)
generálmajor Ing. Jiří Halaška, Ph.D (od 1.9.2006)


Zdroj: www.army.cz, IDET 2007 (aj pre moje nasledujúce príspevky)
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-spolecnych-sil-2003-2013-t63571#226796Verze : 0
MOD
Zástupce velitele společných sil - velitel vzdušných sil:
Deputy Commander of Joint Forces - Commander of Air Force:
01.12.2003-28.10.2006 Ing. Minařík, Ladislav (Brigádní generál)
28.10.2006-28.02.2009 Ing. Minařík, Ladislav (Generálmajor)
01.03.2009-30.06.2009 Ing. Verner, Jiří (Plukovník)
30.06.2009-DD.MM.RRRR Ing. Verner, Jiří (Brigádní generál)
15.02.2013-DD.MM.RRRR Ing. Štefánik, Libor (Plukovník)
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-spolecnych-sil-2003-2013-t63571#386819Verze : 0
MOD
Zástupce velitele společných sil - velitel pozemních sil:
Deputy Commander of Joint Forces - Commander of Land Forces:
01.12.2003-08.05.2004 Ing. Gurník, Ján (Plukovník)
08.05.2004-28.04.2008 Ing. Gurník, Ján (Brigádní generál)
01.05.2008-28.10.2008 Ing. Žižka, Miroslav (Plukovník)
28.10.2008-31.12.2009 Ing. Žižka, Miroslav (Brigádní generál)
31.12.2009-30.11.2012 Ing. Kaleta, Štefan (Plukovník)
04.02.2013-DD.MM.RRRR Ing. Jung, Ladislav (Plukovník)
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-spolecnych-sil-2003-2013-t63571#386823Verze : 0
MOD
Zástupce velitele společných sil - velitel specializovaných sil:
Deputy Commander of Joint Forces - Commander of Specialized Forces:
01.12.2003-30.06.2005 Ing. Pavel, Petr (Brigádní generál)
Zrušeno
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-spolecnych-sil-2003-2013-t63571#386959Verze : 0
MOD
Zástupce velitele společných sil:
Deputy Commander of Joint Forces:
01.12.2003-31.12.2003 Ing. Lavička, Vladimír (Brigádní generál)
01.01.2004-31.08.2004 ????
01.09.2004-28.02.2007 Ing. Prokš, Josef (Generálmajor)
01.03.2007-31.12.2008 Ing. Blaško, Hynek (Genrálmajor)
01.01.2009-30.04.2010 ????
01.05.2010-08.05.2010 Ing. Kovanda, Milan (Plukovník)
08.05.2010-DD.MM.RRRR Ing. Kovanda, Milan (Brigádní generál)
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-spolecnych-sil-2003-2013-t63571#386988Verze : 0
MOD