Main Menu
User Menu

Velitelství protivzdušné obrany vojsk [1969-1990]

Air Defence Troops Command

     
Název:
Name:
Velitelství protivzdušné obrany vojsk
Originální název:
Original Name:
Velitelství protivzdušné obrany vojsk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1969
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství vojska protivzdušné obrany
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1990
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1969-01.01.1989 Ministerstvo národní obrany
01.01.1989-01.05.1990 Hlavní správa pozemních vojsk
Dislokace:
Deployed:
01.11.1966-01.05.1990 Praha, ? /

Velitel:
Commander:
01.09.1969-DD.MM.1986 Seneši, Karol (Generálporučík)
DD.MM.1986-01.05.1990 Tomeček, Ladislav (Generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSĽA, fond (Ministerstvo národní obrany)
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-protivzdusne-obrany-vojsk-1969-1990-t123572#420884Verze : 1
MOD