Main Menu
User Menu

Velitelství protivzdušné obrany 4 [1939-1941]

4th Air Defence Command / Luftverteidigungskommando 4

     
Název:
Name:
Velitelství protivzdušné obrany 4
Originální název:
Original Name:
Luftverteidigungskommando 4
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství protivzdušné obrany Düsseldorf
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1941
Nástupce:
Successor:
4. protiletadlová dělostřelecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1939-01.09.1941 Letecká župa VI
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.08.1939-31.10.1939 Steudemann, Kurt (Generalmajor)
31.10.1939-01.03.1941 Renz, Otto Wilhelm von (Generalmajor)
01.03.1941-01.06.1941 Hoffmann, Gerhard (Generalmajor)
01.06.1941-01.09.1941 Hoffmann, Gerhard (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/ground/flak/4lvkdo.html
www.geocities.com
www.geocities.com
www.geocities.com
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-protivzdusne-obrany-4-1939-1941-t124405#423747Verze : 0
MOD