Main Menu
User Menu

Velitelství logistiky [1993-2003]

Logistics Command

     
Název:
Name:
Velitelství logistiky
Originální název:
Original Name:
Velitelství logistiky
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1993
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.11.2003
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1993-30.11.2003 Generální štáb Armády České republiky
Dislokace:
Deployed:
01.09.1993-30.11.2003 Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Jaselská kasárna

Velitel:
Commander:
01.09.1993-01.10.1996 Kopista, Anatol (Plukovník)
01.10.1996-07.05.2000 Doubek, Miloš (Plukovník)
08.05.2000-19.03.2001 Doubek, Miloš1) (Brigádní generál)
20.03.2001-30.11.2003 Doubek, Miloš (Brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Jurka, Jaroslav (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.06.1993-30.09.1997 Letištní správa Bechyně
01.11.1993-31.12.1993 31. letecká vojsková opravna
01.11.1993-31.12.1993 7. letecká vojsková opravna
01.11.1993-31.12.1997 Letištní správa Líně
01.12.1993-30.11.1994 4. opravárenská základna techniky spojovací a radiotechnického zabezpečení
20.12.1993-31.12.1993 44. prapor oprav techniky
01.01.1994-19.12.1996 51. letecká opravárenská základna
01.01.1994-31.12.1994 52. prapor oprav techniky
01.01.1994-31.12.1994 53. prapor oprav techniky
01.01.1994-31.12.1994 54. letecká vojsková opravna
01.01.1994-01.01.2000 Ústřední chemická základna
03.02.1994-31.12.1994 52. letecká vojsková opravna
01.12.1994-31.08.1997 52. opravárenská základna prostředků velení
08.12.1994-01.10.1995 53. opravárenská základna prostředků velení
30.12.1994-DD.MM.RRRR Ústřední opravárenská základna prostředků velení
DD.MM.1994-DD.MM.2000 Ústřední základna topografického a osvětového materiálu
01.01.1995-31.08.1997 51. opravárenská základna prostředků velení
01.01.1995-30.06.1997 52. letecká opravárenská základna
01.01.1995-01.08.1995 52. opravárenská základna techniky
01.01.1995-01.10.1997 53. letecká opravárenská základna
01.01.1995-01.10.1995 53. opravárenská základna techniky
01.01.1995-19.12.1996 54. letecká opravárenská základna
01.10.1995-01.07.1997 Ústřední opravárenská základna speciální techniky
DD.MM.1995-DD.MM.2000 Ústřední sklad silničního a železničního materiálu a techniky
01.01.1997-30.06.2003 Výcviková základna logistiky
01.07.1997-DD.MM.RRRR Ústřední opravárenská základna speciální techniky
01.10.1997-DD.MM.RRRR Ústřední vojenský veterinární ústav
DD.MM.2000-30.06.2003 Ústřední základna materiálu všeobecného použití
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 5. brigáda logistické podpory

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
1)hodnost propůjčena
Zdroje:
Sources:
www.vojenstvi.cz
www.army.cz
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-logistiky-1993-2003-t162283#492903Verze : 2
MOD
Znak
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-logistiky-1993-2003-t162283#492904Verze : 0
MOD
Kapsové odznaky / Pocket Badges
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-logistiky-1993-2003-t162283#505571Verze : 1
MOD
Ke změně na postu velitele došlo k 01.10.1996

Zdroj:"Velitelství logistiky Stará Boleslav * MO AČR - AVIS 1998
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-logistiky-1993-2003-t162283#610092Verze : 1
PROSÍM DOPLNIT:

Předchůdce:
Hlavní týl, Hlavní správa vyzbrojování a technického zabezpečení,
Hlavní ubytovací a stavební správa a Zdravotnická správa.

Velitel:
01.08.1993-DD.MM.RRRR Kopista, Anatol (plukovník) gšt., Ing.
DD.MM.RRRR-01.10.1996 ?, ? (?)
01.10.1996-07.05.2000 Doubek, Miloš (plukovník) Ing.

Náčelník štábu:
15.08.1993-DD.MM.RRRR Jalůvka, František (podplukovník) Ing.

Zdroj:"Velitelství logistiky Stará Boleslav * MO AČR - AVIS 1998
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-logistiky-1993-2003-t162283#611661Verze : 1
Organizační struktura Velitelství logistiky:
- Personální obsazení funkcí při vytvoření VeLog
- změny organizační struktury v závěru r. 1994 *)
- změny obsazení funkcí *)


A. Velení:
1. Velitel:
plk. gšt. Ing. Anatol Kopista
1.a) Sekretariát velitele:
plk. Ing. Anton Brázdilík

2. Zástupce velitele:
pplk. Ing. Václav Ryk

3. Personální správa:
pplk. Ladislav Janouch

4. Finanční oddělení:
mjr. Ing. Jan Sedláček

5. Skupina Vojenské policie:
mjr. Ing. Viktor Dvořák

6. Skupina ekologie
pplk. Ing. Stanislav Nožička

B. Štáb:
1. Náčelník štábu - zástupce velitele:
pplk. gšt. Ing. František Jalůvka
plk. gšt. Ing. Jaroslav Jurka *)

2. Zástupce náčelníka štábu:
plk. Ing. Milan Garaj *)

3. Operační správa:
plk. Ing. Milan Garaj
plk. Ing. J. Caska *)

3.a) Oddělení spojovacího vojska
plk. Ing. gšt. Jiří Kaštánek
3.b) Oddělení utajeného spojení:
pplk. Ing. J. Muzikář

4. Správa zabezpečení:
4.a) Zdravotnické zabezpečení
(?)
4.b) Organizační odděleníSmile
pplk. Ing. Juraj Waniek

4.c) Administrativní a hospodářeské oddělení
pplk. Ing. R. Waitzman

C. Vojsková logistika
1. Náčelník vojskové logistiky:
plk. Ing. Otakar Sláma

2. Zástupce náčelníka vojskové logistiky:
plk. Ing. Jaroslav Pešula

3. Všeobecná správa:
plk. Ing. Vladimír Beneš
3.a) Oddělení informatiky:
plk. Ing. Jiří Pešta

4. Správa vyzbrojování a materiálně technického zabezpečení:
plk. Ing. František Jedlička

5. Správa materiálu týlu
plk. Ing. gšt. Jaroslav Jurka
pplk. Ing. Mirko Strašík *)

6. Správa služeb týlu:
plk. Ing. Václav Hajšman

7. Správa služeb výstrojního týlového zabezpečení
plk. gšt. Ing. Vladimír Maršík

8. Správa logistiky letectva: *)
plk. Ing. Pavel Jevula *)




Zdroj:"KRONIKA Velitelství logistiky Stará Boleslav
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-logistiky-1993-2003-t162283#611859Verze : 3