Velitelství letectva Střed [1941-1944]

Air Force Command Centre / Luftwaffenbefehlshaber Mitte

     
Název:
Name:
Velitelství letectva Střed
Originální název:
Original Name:
Luftwaffenbefehlshaber Mitte
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.03.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství protivzdušné obrany letecké župy III a IV
Datum zániku:
Disbanded:
05.02.1944
Nástupce:
Successor:
Letecká armáda Říše
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Berlín
Velitel:
Commander:
24.03.1941-05.01.1944 Weise, Hubert (Generaloberst)
06.01.1944-05.02.1944 Stumpff, Hans-Jürgen (Generaloberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
24.03.1941-24.05.1942 Pickert, Wolfgang (Oberst)
18.06.1942-31.10.1943 Boenicke, Walter (Generalmajor)
01.11.1943-03.02.1944 Falkenstein, Sigismund von (Generalmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
21.03.1941-01.08.1941 1. noční stíhací divize
21.03.1941-01.12.1941 Letecká župa IV
21.03.1941-05.02.1944 Letecká župa VI
21.03.1941-27.01.1944 Letecká župa VII
21.03.1941-27.01.1944 Letecká župa VIII
21.03.1941-27.01.1944 Letecká župa XI
21.03.1941-18.05.1943 Letecká župa XII/XIII
24.03.1941-DD.12.1941 Letecká župa III
01.04.1941-DD.03.1942 IV. skupina Bombardovací eskadry 54
01.08.1941-15.09.1943 XII. letecký sbor
DD.09.1941-DD.04.1942 IV. skupina Bombardovací eskadry 51
DD.12.1941-DD.02.1943 Letecká župa III/IV
DD.04.1942-DD.10.1942 IV. skupina Bombardovací eskadry 100
01.01.1943-05.02.1944 Letecká župa I
01.01.1943-27.01.1944 Letecká župa XVII
DD.01.1943-DD.12.1943 I. skupina Bombardovací eskadry 40
DD.02.1943-05.02.1944 Letecká župa III
DD.04.1943-DD.07.1943 Bombardovací eskadra 100
18.05.1943-27.01.1944 Letecká župa XII
DD.05.1943-DD.01.1944 IV. skupina Bombardovací eskadry 54
DD.08.1943-DD.01.1944 IV. skupina Bombardovací eskadry 51
15.09.1943-05.02.1944 I. stíhací sbor
DD.09.1943-DD.02.1944 30. stíhací divize
DD.09.1943-DD.12.1943 Bombardovací eskadra 51
15.10.1943-01.11.1943 2. letecká výcviková divize
21.10.1943-DD.01.1944 I. skupina Bombardovací eskadry 100
DD.11.1943-DD.12.1943 II. skupina Bombardovací eskadry 100
DD.11.1943-DD.02.1944 III. skupina Bombardovací eskadry 100
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1. letecká výcviková divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 10. letecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Vierzehnter Band: Die Landstreitkräfte: Namensverbande / Die Luftstreitkräfte (Fliegende Verbände) / Flakeinsatz im Reich 1943-1945, Biblio Verlag, Osnabrück, 1980
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.geocities.com
www.geocities.com
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-letectva-Stred-1941-1944-t9220#421648Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!