Main Menu
User Menu

Velitelství letecké brigády [1938-1938]

Headquarters of the Air Brigade

     
Název:
Name:
Velitelství letecké brigády
Originální název:
Original Name:
Velitelství letecké brigády
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 145 - Mobilisovaný útvar 145-A-1
Datum zániku:
Disbanded:
22.10.1938
Nástupce:
Successor:
Velitelství letecké brigády
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.09.1938-22.10.1938 Velitelství letectva hlavního velitelství
Dislokace:
Deployed:
24.09.1938-28.09.1938 Kbely, Kasárny Tomáše G. Masaryka /
28.09.1938-04.10.1938 Čáslav, Kasárny Prokopa Holého /
04.10.1938-22.10.1938 Kbely, Kasárny Tomáše G. Masaryka /

Velitel:
Commander:
24.09.1938-22.10.1938 Procházka, Karel (brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.09.1938-22.10.1938 Letecký pluk 5, velitelství
24.09.1938-22.10.1938 Letecký pluk 6, velitelství
27.09.1938-21.10.1938 Polní letecké dílny 15
27.09.1938-21.10.1938 Polní letecké dílny 16

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
krycí jméno Roháč
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Velitelství útvarů za branné pohotovosti státu 1938, Velitelství "Palacký"
Fidler, J.: Na zrazeném nebi. Praha 2015.
Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda 1938. Dvůr Králové nad Labem 2010.
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-letecke-brigady-1938-1938-t202519#586650Verze : 2
MOD