Main Menu
User Menu

Velitelství chemického vojska hlavního štábu [1950-1950]

Chemical Troops Command of Headquarters of the Armed Forces

     
Název:
Name:
Velitelství chemického vojska hlavního štábu
Originální název:
Original Name:
Velitelství chemického vojska hlavního štábu
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1950
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství zvláštních bojových prostředků
Datum zániku:
Disbanded:
15.08.1950
Nástupce:
Successor:
Velitelství chemického vojska
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1950-15.08.1950 Hlavní štáb branné moci
Dislokace:
Deployed:
01.01.1950-15.08.1950 Praha /

Velitel:
Commander:
01.01.1950-15.08.1950 Jarolím, František (brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1950-15.09.1950 Chemický prapor 103
01.05.1950-15.09.1950 Chemický prapor 101

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (Hlavní štáb branné moci)
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-chemickeho-vojska-hlavniho-stabu-1950-1950-t123453#420628Verze : 0
MOD