Main Menu
User Menu

Velitelství chemického vojska [1950-1966]

Chemical Troops Command

     
Název:
Name:
Velitelství chemického vojska
Originální název:
Original Name:
Velitelství chemického vojska
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.08.1950
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství chemického vojska
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1966
Nástupce:
Successor:
Správa chemického vojska
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.08.1950-01.11.1966 Ministerstvo národní obrany
Dislokace:
Deployed:
15.08.1950-01.11.1966 Praha, kasárny /

Velitel:
Commander:
15.08.1950-DD.MM.1958 Jarolím, František (generálmajor)
DD.MM.1958-01.11.1966 Ondrůj, Ludvík (generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.09.1950-01.11.1950 Chemický prapor 101
15.09.1950-01.11.1950 Chemický prapor 103
01.11.1956-01.10.1960 Výzkumné chemické středisko
01.10.1960-01.11.1977 Výzkumné a zkušební středisko 070
01.11.1977-31.12.1992 Výzkumný ústav 070

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha, skupina ČSLA, fond (Ministerstvo národní obrany)
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-chemickeho-vojska-1950-1966-t123566#420876Verze : 0
MOD