> Velitelé skupin Jagdgruppe

velitelé skupin jednomotorových stíhaček
URL : https://www.valka.cz/Velitele-skupin-Jagdgruppe-t8678#25607Verze : 0
MOD
I. Gruppe / Jagdgeschwader 1


Maj Bernhard Woldenga, 1.5.39 - 13.2.40
Hptm Joachim Schlichting, 13.2.40 - 5.7.40
ObLt Dr. Erich Mix, 9.41 - 8.42
Olt Paul Stolte, 8.42 - 9.42
Hptm Günther Beise, 9.42 - 31.3.43
Maj Fritz Losigkeit, 1.4.43 - 5.43
Hptm Rudolf-Emil Schnoor, 15.5.43 - 16.4.44
Hptm Hans Ehlers, 17.4.44 - 27.12.44
Hptm Georg Hackbarth, 28.12.44 - 1.1.45
Maj Günther Capito, 3.1.45 - 14.1.45
Olt Emil Demuth, 15.1.45 - 12.4.45
Maj Werner Zober, 1.5.45 - 5.5.45


II. Gruppe / Jagdgeschwader 1


Hptm Hans von Hahn, 15.1.42 - 6.42
Olt Detlev Rohwer, 20.6.42 - 10.42
Maj Herbert Kijewski, 10.42 - 16.4.43
Hptm Dietrich Wickop, 17.4.43 - 6.5.43
Hptm Robert Olejnik , 5.43 - 28.6.43
Hptm Walter Hoeckner, 28.6.43 - 31.1.44
Hptm Hermann Segatz, 2.44 - 8.3.44
Maj Heinz Bär, 15.3.44 - 12.5.44
Olt Georg-Peter Eder, 13.5.44 - 6.44
Olt Rüdiger Kirchmayr , 6.44 - 7.44
Hptm Hermann Staiger, 1.8.44 - 1.45
Olt Fritz Wegner , 12.44 - 1.3.45
Hptm Paul-Heinrich Dähne, 3.45 - 24.4.45
Hptm Rahe, 1.5.45 - 5.5.45


III. Gruppe / Jagdgeschwader 1


Hptm Herbert Kijewski, 6.2.42 - 10.42
Hptm Rudolf-Emil Schnoor , 10.42 - 11.42
Maj Walter Spies, 10.42 - 31.3.43
Maj Karl-Heinz Leesmann, 1.4.43 - 25.7.43
Hptm Robert Olejnik, 26.7.43 - 8.10.43
Hptm Friedrich Eberle, 9.10.43 - 27.4.44
Maj Hartmann Grasser, 27.4.44 - 31.5.44
Hptm Karl-Heinz Weber, 3.6.44 - 7.6.44
Hptm Alfred Grislawski , 7.6.44 - 6.44
Hptm Erich Woitke, 6.44 - 8.44
Olt Erich Buchholz , 7.44 - 8.44
Hptm Heinz Knoke, 13.8.44 - 10.44
Hptm Erich Woitke, 10.44 - 24.12.44
Hptm Harald Moldenhauer, 25.12.44 - 5.5.45


IV. Gruppe / Jagdgeschwader 1


Hptm Günther Scholz, 1.42 - 3.42
Hptm Fritz Losigkeit, 3.42 - 1.4.43


I. Gruppe / Jagdgeschwader 2


Maj Karl Vieck, 1.5.39 - 19.4.40
Hptm Jürgen Roth, 20.4.40 - 28.5.40
Hptm Hennig Strumpel, 29.5.40 - 1.9.40
Hptm Joachim Seegert, 2.9.40 - 7.9.40
Hptm Helmut Wick, 7.9.40 - 20.10.40
Hptm Karl-Heinz Krahl, 20.10.40 - 4.8.41
Hptm Georg Simon , 5.8.41 - 1.12.41
Hptm Ignaz Prestele, 2.12.41 - 4.5.42
Hptm Erich Leie, 4.5.42 - 12.42
Hptm Helmut-Felix Bolz, 12.42 - 18.8.43
Hptm Erich Hohagen, 19.8.43 - 24.9.44
Maj Walter Matoni, 24.9.44 - 12.44
Hptm Franz Hrdlicka, 18.12.44 - 25.3.45
Olt Christian Eickhoff, 26.3.45 - 8.5.45


II. Gruppe / Jagdgeschwader 2


Hptm Wolfgang Schnellmann, 1.11.39 - 2.9.40
Hptm Karl-Heinz Greisert, 3.9.40 - 8.5.42
Hptm Helmut-Felix Bolz, 9.5.42 - 12.42
Hptm Erich Rudorffer , 12.42 - 1.43
Hptm Adolf Dickfeld, 1.43 - 31.3.43
?
Hptm Kurt Buhligen, 15.6.43 - 1.5.44
Hptm Georg Schroder, 4.5.44 - 1.1.45
Maj Walter Matoni, 1.45 - 28.2.45
Hptm Fritz Karch, 28.2.45 - 8.5.45


III. Gruppe / Jagdgeschwader 2


Hptm Dr. Erich Mix, 15.3.40 - 26.9.40
Hptm Otto Bertram, 26.9.40 - 10.40
Hptm Hans Hahn, 10.40 - 11.42
Hptm Egon Mayer, 11.42 - 1.7.43
Hptm Bruno Stolle, 1.7.43 - 2.44
Hptm Herbert Huppertz, 2.44 - 8.6.44
Hptm Josef Wurmheller, 8.6.44 - 22.6.44
Hptm Siegfried Lemke, 23.6.44 - 8.5.45


IV. Gruppe / Jagdgeschwader 2


Hptm Blumensaat, 10.39 - 22.6.40


Erg.Gruppe / Jagdgeschwader 2


?


I. Gruppe / Jagdgeschwader 3


Maj Otto Heinrich von Houwald, 1.5.39 - 31.10.39
Hptm Günther Lützow, 3.11.39 - 21.8.40
Olt Lothar Keller , 24.8.40 - 27.8.40
Hptm Hans von Hahn, 27.8.40 - 15.1.42
Hptm Georg Michalek, 1.3.42 - 31.8.42
Maj Klaus Quaet-Faslem, 31.8.42 - 30.1.44
Hptm Joachim von Wehren, 1.2.44 - 7.2.44
Hptm Josef Haiböck, 8.2.44 - 25.2.44
Maj Dr. Langer , 25.2.44 - 11.4.44
Hptm Helmut Mertens, 14.4.44 - 30.6.44
Hptm Ernst Laube, 1.7.44 - 30.10.44
Hptm Horst Haase, 30.10.44 - 26.11.44
Hptm Albert Wirges, 27.11.44 - 2.12.44
Olt Alfred Siedl, 12.44 - 31.3.45


II. Gruppe / Jagdgeschwader 3


Hptm Erich von Selle, 1.2.40 - 30.9.40
Hptm Erich Woitke , 1.10.40 - 23.11.40
Hptm Lothar Keller, 24.11.40 - 26.6.41
Hptm Gordon Gollob, 27.6.41 - 20.11.41
Hptm Karl-Heinz Krahl, 21.11.41 - 14.4.42
Maj Kurt Brändle, 15.4.42 - 3.11.43
Hptm Heinrich Sannemann , 3.11.43 - 11.43
Hptm Wilhelm Lemke, 11.43 - 4.12.43
Hptm Heinrich Sannemann , 4.12.43 - 1.44
Hptm Detlev Rohwer, 2.44 - 30.3.44
Hptm Heinrich Sannemann , 30.3.44 - 22.4.44
Hptm Hermann Freiherr Kap-herr, 22.4.44 - 24.4.44
Lt Leopold Münster , 24.4.44 - 1.5.44
Hptm Gustav Frielinghaus, 1.5.44 - 25.6.44
Hptm Hans-Ekkehard Bob, 25.6.44 - 7.44
Hptm Herbert Kutscha, 7.44 - 25.11.44
Hptm Gerhard Baeker, 25.11.44 - 8.5.45


III. Gruppe / Jagdgeschwader 3


Hptm Walter Kienitz, 1.3.40 - 31.8.40
Hptm Wilhelm Balthasar, 1.9.40 - 10.11.40
Hptm Walter Oesau, 11.11.40 - 28.7.41
Hptm Werner Andres, 1.8.41 - 12.5.42
Olt Herbert Kijewski , 1.9.41 - 23.11.41
Maj Karl-Heinz Greisert, 18.5.42 - 22.7.42
Maj Wolfgang Ewald, 23.7.42 - 14.7.43
Maj Walther Dahl, 20.7.43 - 20.5.44
Maj Karl-Heinz Langer, 21.5.44 - 8.5.45


IV. Gruppe / Jagdgeschwader 3


Maj Franz Beyer, 1.6.43 - 11.2.44
Hptm Heinz Lang , 11.2.44 - 26.2.44
Maj Friedrich-Karl Müller, 26.2.44 - 11.4.44
Hptm Heinz Lang , 11.4.44 - 18.4.44
Maj Wilhelm Moritz, 18.4.44 - 5.12.44
Hptm Hubert-York Weydenhammer, 5.12.44 - 25.12.44
Maj Erwin Bacsila, 5.1.45 - 17.2.45
Olt Oskar Romm, 17.2.45 - 25.4.45
Hptm Gerhard Koall, 25.4.45 - 27.4.45
Hptm Günther Schack, 1.5.45 - 8.5.45


Erg.Gruppe / Jagdgeschwader 3


Maj Alfred Müller, 4.41 - 1.42


I. Gruppe / Jagdgeschwader 4


Hptm Franz Hahn, 10.1.43 - 22.1.44
Hptm Wilhelm Steinmann, 23.1.44 - 14.2.44
Hptm Walter Hoeckner, 15.2.44 - 25.8.44
Hptm Wilhelm Steinmann, 26.8.44 - 3.45


II. Gruppe / Jagdgeschwader 4


Olt Hans-Günther von Kornatzki, 12.7.44 - 12.9.44
Maj Rudolf Schröder, 13.9.44 - 3.45
Maj Wilhelm Moritz, 3.45 - 8.5.45


III. Gruppe / Jagdgeschwader 4


Hptm Friedrich Eberle, 12.7.44 - 8.1.45
Hptm Gerhard Strasen, 9.1.45 - 8.5.45

IV. Gruppe / Jagdgeschwader 4


Hptm Franz Wienhusen, 20.10.44 - 3.12.44
Hptm Ernst Laube, 19.12.44 - 3.4.45


I. Gruppe / Jagdgeschwader 5


Maj Joachim Seegert, 1.42 - 4.42
Hptm Gerhard von Wehren, 4.42 - 2.43
Hptm Gerhard Wengel, 2.43 - 10.1.44
Olt Robert Müller , 10.1.44 - 25.1.44
Maj Erich Gerlitz, 25.1.44 - 16.3.44
Maj Horst Carganico, 26.3.44 - 27.5.44
Hptm Theo Weissenberger, 4.6.44 - 14.10.44


II. Gruppe / Jagdgeschwader 5


Maj Hennig Strümpell, 1.42 - 4.42
Hptm Horst Carganico, 4.42 - 26.3.44
Hptm Theo Weissenberger, 26.3.44 - 3.6.44
Olt Hans Tetzner, 4.6.44 - 19.7.44
ObLt Franz Wienhusen, 1.9.44 - 10.44
Hptm Herbert Treppe, 2.45 - 5.45


III. Gruppe / Jagdgeschwader 5


Hptm Günther Scholz, 3.42 - 6.43
Maj Heinrich Ehrler, 6.43 - 5.44
Hptm Franz Dörr, 5.44 - 5.45
Olt Rudolf Glöckner , 1944/45


IV. Gruppe / Jagdgeschwader 5


Hptm Hans Kriegel, ? - 4.44
Olt Rudolf Lüder , 3.10.43 - ?
Hptm Fritz Stendel, 15.5.44 - 5.45


I. Gruppe / Jagdgeschwader 6


?
Hptm Willi Elstermann, 1.9.44 - 2.2.45
Maj Otto Bertram, 2.45 - 5.45


II. Gruppe / Jagdgeschwader 6


Hptm Willi Elstermann, 7.44 - 31.8.44
Maj Johannes Naumann, 1.9.44 - 30.3.45
?


III. Gruppe / Jagdgeschwader 6


Hptm Theo Weissenberger, 14.10.44 - 24.11.44
Maj Kühle, 11.44 - 1.45
Hptm Kurt Müller, 21.1.45 - 4.4.45


I. Gruppe / Jagdgeschwader 7


Hptm Gerhard Baeker, 8.44 - 25.11.44
Maj Theo Weissenberger, 25.11.44 - 14.1.45
Maj Erich Rudorffer, 14.1.45 - 4.4.45
Olt Fritz Stehle , 4.45 - 10.4.45
Maj Wolfgang Späte, 4.45 - 8.5.45


II. Gruppe / Jagdgeschwader 7


?
Maj Hermann Staiger, 12.1.45 - 2.45
Hptm Burkhard, 2.45 - 4.45
Maj Hans Klemm, 15.4.45 - 8.5.45


III. Gruppe / Jagdgeschwader 7


Maj Erich Hohagen, 19.11.44 - 26.12.44
Maj Rudolf Sinner, 1.1.45 - 4.4.45
Hptm Johannes Naumann, 5.4.45 - 8.5.45


IV. Gruppe / Jagdgeschwader 7


ObLt Heinz Bär, 3.5.45 - 8.5.45


Jagdgruppe 10


ObLt Georg Christl, 7.44 - 5.45


I. Gruppe / Jagdgeschwader 11


Maj Walter Spies, 1.4.43 - 6.43
Hptm Erwin Clausen, 20.6.43 - 4.10.43
Hptm Erich Woitke , 4.10.43 - 15.10.43
Hptm Rolf Hermichen, 16.10.43 - 5.44
Olt Hans-Heinrich Koenig, 5.44 - 24.5.44
Olt Fritz Engau , 24.5.44 - 1.6.44
Hptm Siegfried Simsch, 1.6.44 - 8.6.44
Olt Fritz Engau , 8.6.44 - 24.6.44
Hptm Werner Langemann, 24.6.44 - 14.7.44
Olt Hans Schrangl(?) , 15.7.44 - 14.8.44
Hptm Walter Matoni, 15.8.44 - 30.9.44
Hptm Bruno Stolle, 10.44 - 25.11.44
Hptm Rüdiger Kirchmayr, 25.11.44 - 4.45
Hptm Karl Leonhard, 4.45 - 5.5.45


II. Gruppe / Jagdgeschwader 11


Hptm Günther Beise, 1.4.43 - 15.4.43
Maj Adolf Dickfeld, 17.4.43 - 5.43
Hptm Günther Specht, 5.43 - 15.4.44
Maj Günther Rall, 19.4.44 - 12.5.44
Hptm Walter Krupinski, 5.44 - 12.8.44
Hptm Karl Leonhard, 13.8.44 - 5.4.45

III. Gruppe / Jagdgeschwader 11


Hptm Ernst-Günther Heinze, 4.43 - 9.43
Maj Anton Hackl, 1.10.43 - 5.44
Hptm Horst-Günther von Fassong, 5.44 - 1.1.45
Olt Paul-Heinrich Dähne, 2.1.45 - 2.45
Hprm Herbert Kutscha, 23.2.45 - 5.5.45


I. Gruppe / Jagdgeschwader 20


Maj Siegfried Lehmann, 7.39 - 18.9.39
Hptm Hannes Trautloft, 19.9.39 - 4.7.40


I. Gruppe / Jagdgeschwader 21


Hptm Martin Mettig, 7.39 - 1.2.40
Hptm Fritz Ultsch, 1.2.40 - 6.6.40


I. Gruppe / Jagdgeschwader 26


Maj Gotthardt Handrick, 1.5.39 - 23.6.40
Hptm Kurt Fischer, 24.6.40 - 21.8.40
Hptm Rolf Pingel, 22.8.40 - 10.7.41
Maj Johannes Seifert, 11.7.41 - 31.5.43
Hptm Fritz Losigkeit, 1.6.43 - 22.6.43
Hptm Karl Borris, 23.6.43 - 14.5.44
Hptm Hermann Staiger, 15.5.44 - 31.7.44
Maj Karl Borris, 1.8.44 - 7.5.45


II. Gruppe / Jagdgeschwader 26


Hptm. Werner Palm, 1.5.39 - 27.6.39
Hptm Herwig Knüppel, 28.6.39 - 19.5.40
Hptm Karl Ebbighausen, 20.5.40 - 31.5.40
Hptm. Erich Noack, 1.6.40 - 24.7.40
Hptm Karl Ebbighausen, 25.7.40 - 16.8.40
Hptm Erich Bode, 17.8.40 - 3.10.40
Hptm Walter Adolph, 4.10.40 - 18.9.41
Hptm Jochen Müncheberg, 19.9.41 - 21.7.42
Hptm Conny Meyer, 22.7.42 - 2.1.43
Maj Wilhelm-Ferdinand Galland, 3.1.43 - 17.8.43
Hptm Hans Naumann, 18.8.43 - 8.9.43
ObLt Johannes Seifert, 9.9.43 - 25.11.43
Maj Wilhelm Gäth, 26.11.43 - 1.3.44
Hptm Hans Naumann, 2.3.44 - 28.6.44
Hptm Emil Lang, 29.6.44 - 3.9.44
Hptm Georg Peter Eder, 4.9.44 - 8.10.44
Maj Anton Hackl, 9.10.44 - 29.1.45
ObLt Waldemar Radener, 30.1.45 - 22.2.45
Hptm Paul Schauder, 23.2.45 - 1.5.45


III. Gruppe / Jagdgeschwader 26


Hptm Walter Kienitz, 23.9.39 - 31.10.39
Maj Ernst Freiherr von Berg, 1.11.39 - 5.6.40
Maj Adolf Galland, 6.6.40 - 20.8.40
Maj Gerhard Schöpfel, 21.8.40 - 5.12.41
Hptm Josef Priller, 6.12.41 - 10.1.43
Hptm Fritz Geisshardt, 11.1.43 - 6.4.43
Hptm Kurt Ruppert, 7.4.43 - 13.6.43
Hptm Rolf Hermichen, 15.6.43 - 4.7.43
Maj Klaus Mietusch, 5.7.43 - 17.9.44
Hptm Paul Schauder, 18.9.44 - 26.9.44
Hptm Walter Krupinski, 27.9.44 - 25.3.45


IV. Gruppe / Jagdgeschwader 26


Maj Rudolf Klemm, 25.2.45 - 17.4.45


Erg.Gruppe / Jagdgeschwader 26


ObLt Baron von Holtey, 25.3.41 - 17.5.41
Hptm Fromme, 17.5.41 - 27.1.42


I. Gruppe / Jagdgeschwader 27


Hptm Helmut Riegel, 1.10.39 - 20.7.40
Maj Eduard Neumann, 7.40 - 10.6.42
Hptm Gerhard Homuth, 10.6.42 - 11.42
Hptm Heinrich Setz, 12.11.42 - 13.3.43
Hptm Hans-Joachim Heinecke , 17.3.43 - 7.4.43
Hptm Erich Hohagen, 7.4.43 - 1.6.43
Hptm Hans Remmer , 1.6.43 - 15.7.43
Hptm Ludwig Franzisket, 15.7.43 - 12.5.44
Hptm Hans Remmer , 3.44 - 2.4.44
Hptm Walter Blume , 3.4.44 - 4.44
Hptm Ernst Boerngen, 13.5.44 - 19.5.44
Maj Karl-Wolfgang Redlich, 19.5.44 - 29.5.44
Hptm Walter Blume, 29.5.44 - 11.6.44
Hptm Rudolf Sinner, 12.6.44 - 30.7.44
Hptm Siegfried Luckenbach , 30.7.44 - 15.8.44
Hptm Diethelm von Eichel-Streiber, 25.8.44 - 30.11.44
Hptm Johannes Neumayer, 1.12.44 - 11.12.44
Hptm Schüller , 11.12.44 - 22.12.44
Hptm Eberhard Schade, 22.12.44 - 1.3.45
Lt Buchholz , 1.3.45 - 3.4.45
Hptm Emil Clade, 3.4.45 - 8.5.45


II. Gruppe / Jagdgeschwader 27


Hptm Erich von Selle, 1.1.40 - 31.1.40
Hptm Walter Andres, 1.2.40 - 30.9.40
Hptm Ernst Düllberg , 8.8.40 - 4.9.40
Hptm Wolfgang Lippert, 4.9.40 - 23.11.41
Olt Gustav Rödel , 23.11.41 - 25.12.41
Hptm Erich Gerlitz, 25.12.41 - 20.5.42
Hptm Gustav Rödel, 20.5.42 - 20.4.43
Hptm Werner Schroer, 20.4.43 - 13.3.44
Hptm Fritz Keller, 14.3.44 - 17.12.44
Hptm Herbert Kutscha, 12.44 - 20.1.45
Olt Anton Wöffen , 3.1.45 - 20.1.45
Hptm Gerhard Hoyer, 21.1.45 - 21.1.45
Hptm Fritz Keller, 1.45 - 8.5.45


III. Gruppe / Jagdgeschwader 27


Hptm Joachim Schlichting, 9.7.40 - 6.9.40
Hptm Max Dobislav, 7.9.40 - 30.9.41
Hptm Erhard Braune, 1.10.41 - 11.10.42
Hptm Ernst Düllberg, 11.10.42 - 30.9.44
Olt Franz Stigler , 1.10.44 - 7.10.44
Hptm Dr. Peter Werfft, 10.44 - 7.5.45
Olt Emil Clade , 2.45 - 3.4.45


IV. Gruppe / Jagdgeschwader 27


Hptm Rudolf Sinner, 6.43 - 13.9.43
Olt Dietrich Boesler , 9.43 - 10.10.43
Olt Alfred Burk , 10.43 - 18.10.43
Hptm Joachim Kirschner, 19.10.43 - 17.12.43
Hptm Otto Meyer, 12.43 - 12.7.44
Hptm Hanns-Heinz Dudeck, 7.44 - 1.1.45
Hptm Ernst-Wilhelm Reinert, 2.1.45 - 23.3.45


Erg.Gruppe / Jagdgeschwader 27


Hptm Erich Gerlitz, 13.10.40 - 12.6.41
Hptm Herbert Nebenführ, 12.6.41 - 2.2.42


I. Gruppe / Jagdgeschwader 28


Maj Gotthard Handrick, 11.40 - 12.40


I. Gruppe / Jagdgeschwader 51


Maj Ernst Freiherr von Berg, 1.5.39 - 22.9.39
Hptm Hans-Heinrich Brustellin, 23.9.39 - 17.10.40
Hptm Hermann-Friedrich Joppien, 18.10.40 - 25.8.41
Hptm Wilhelm Hachfeld, 26.8.41 - 2.5.42
Hptm Josef Fözö, 3.5.42 - 31.5.42
Hptm Heinrich Krafft, 1.6.42 - 14.12.42
Hptm Rudolf Busch, 15.12.42 - 17.1.43
Maj Erich Leie, 18.1.43 - 28.12.44
Hptm Günther Schack, 29.12.44 - 23.4.45

II. Gruppe / Jagdgeschwader 51


Maj Kramer, 10.39 - 25.10.39
Maj Ernst Günther Burgaller, 26.10.39 - 2.2.40
Hptm Günther Matthes, 3.2.40 - 20.2.41
Hptm Josef Fözö, 21.2.41 - 11.7.41
Hptm Hartmann Grasser, 9.41 - 6.6.43
Maj Karl Rammelt, 6.6.43 - 23.12.44
Olt Otto Schultz, 24.12.44 - 12.4.45


III. Gruppe / Jagdgeschwader 51


Hptm Hannes Trautloft, 4.7.40 - 24.8.40
Hptm Walter Oesau, 25.8.40 - 10.11.40
Hptm Richard Leppla, 11.11.40 - 7.8.42
Hptm Karl Heinz Schnell, 8.8.42 - 22.6.43
Hptm Fritz Losigkeit, 26.6.43 - 30.4.44
Hptm Diethelm von Eichel-Streiber, 1.5.44 - 24.8.44
Hptm Joachim Brendel, 1.9.44 - 8.5.45


IV. Gruppe / Jagdgeschwader 51


Hptm Johannes Janke, 21.11.40 - 18.2.41
Maj Friedrich Beckh, 1.3.41 - 19.7.41
Hptm Karl-Gottfried Nordmann, 20.7.41 - 9.4.42
Hptm Hans Knauth, 10.4.42 - 28.2.43
Maj Rudolf Resch, 1.3.43 - 11.7.43
Maj Hans Ekkehard Bob, 1.8.43 - 8.5.44
Maj Heinz Lange, 9.5.44 - 11.4.45
Olt Günther Josten, 12.4.45 - 28.4.45
Maj Heinz Lange, 29.4.45 - 8.5.45


Erg.Gruppe / Jagdgeschwader 51


?
Hptm Albrecht B. Ochs, 3.41 - 1.42


I. Gruppe / Jagdgeschwader 52


Hptm Dietrich Graf von Pfeil, 1.5.39 - 21.11.39
Hptm Siegfried von Eschwege, 1.12.39 - 26.8.40
Hptm Wolfgang Ewald, 27.8.40 - 24.5.41
Olt Karl-Heinz Leesmann, 25.5.41 - 13.6.42
Hptm Helmut Bennemann, 14.6.42 - 12.11.43
Hptm Johannes Wiese, 13.11.43 - 10.6.44
Hptm Adolf Borchers, 11.6.44 - 31.1.45
Hptm Erich Hartmann, 1.2.45 - 8.5.45


II. Gruppe / Jagdgeschwader 52


Hptm Hans-Günther von Kornatzki, 10.39 - 26.8.40
Hptm Wilhelm Ensslen, 27.8.40 - 2.11.40
Hptm Erich Woitke, 3.11.40 - 28.2.42
Maj Johannes Steinhoff, 1.3.42 - 24.3.43
Hptm Helmut Kühle, 25.3.43 - 31.8.43
Hptm Gerhard Barkhorn, 1.9.43 - 15.1.45
Hptm Wilhelm Batz, 1.2.45 - 8.5.45


III. Gruppe / Jagdgeschwader 52


Hptm Wolf-Heinrich von Houwald, 1.3.40 - 24.7.40
Maj Alexander von Winterfeldt, 1.8.40 - 6.10.40
Maj Gotthard Handrick, 7.10.40 - 22.6.41
Maj Albert Blumensaat, 23.6.41 - 30.9.41
Maj Hubertus von Bonin, 1.10.41 - 5.7.43
Hptm Günther Rall, 6.7.43 - 18.4.44
Maj Wilhelm Batz, 19.4.44 - 31.1.45
Hptm Adolf Borchers, 1.2.45 - 8.5.45


Erg.Gruppe / Jagdgeschwader 52


?


I. Gruppe / Jagdgeschwader 53


Hptm Lothar von Janson, 1.5.39 - 30.6.40
Hptm Albert Blumensaat, 1.7.40 - 25.8.40
Hptm Hans-Karl Mayer, 1.9.40 - 17.10.40
Hptm Hans-Heinrich Brustellin, 10.40 - 31.5.41
Olt Wilfried Balfanz, 1.6.41 - 24.6.41
Hptm Franz von Werra, 7.41 - 25.10.41
Hptm Ignaz Prestele , 8.41 - 9.41
Maj Herbert Kaminski, 1.11.41 - 24.7.42
Hptm Walter Spies, 8.42 - 10.42
Hptm Friedrich-Karl Müller, 11.42 - 14.2.44
Maj Jürgen Harder, 15.2.44 - 1.45
Hptm Wolfgang Ernst , 1.45 - 2.45
Hptm Erich Hartmann , 2.45 - 14.2.45
Hptm Helmut Lipfert, 15.2.45 - 17.4.45


II. Gruppe / Jagdgeschwader 53


Maj Hubert Merhart von Bernegg, 1.5.39 - 18.8.39
Maj Freiherr von Maltzahn, 19.8.39 - 8.10.40
Hptm Heinz Bretnütz, 9.10.40 - 27.6.41
Hptm Walter Spies, 6.41 - 7.42
Hptm Gerhard Michalski, 7.42 - 23.4.44
Hptm Hans-Jürgen Westphal , 19.6.43 - 7.43
Maj Karl-Heinz Schnell , 7.43 - 28.9.43
Maj Julius Meimberg, 24.4.44 - 30.4.45


III. Gruppe / Jagdgeschwader 53


Hptm Werner Mölders, 1.11.39 - 5.6.40
Hptm Rolf Pingel , 6.40 - 20.6.40
Hptm Harro Harder, 7.40 - 12.8.40
Hptm Wolf-Dietrich Wilcke, 13.8.40 - 18.5.42
Maj Erich Gerlitz, 5.42 - 10.42
Hptm Franz Götz, 10.42 - 17.1.45
Hptm Siegfried Luckenbach, 18.1.45 - 2.5.45
Hptm Wolfgang Ernst , 4.45 - 2.5.45


IV. Gruppe / Jagdgeschwader 53


Hptm Hans Morr, 25.10.44 - 29.10.44
Hptm Friedrich Müer, 10.44 - 2.1.45
Hptm Alfred Hammer, 9.1.45 - 30.4.45


Erg.Gruppe / Jagdgeschwader 53


Hptm Hubert Kroeck, 11.40 - 1.42


I. Gruppe / Jagdgeschwader 54


Maj Hans-Jürgen von Cramon-Traubadel, 15.9.39 - 27.12.39
Hptm Hubertus von Bonin, 28.12.39 - 1.7.41
Hptm Erich von Selle, 2.7.41 - 20.12.41
Hptm Franz Eckerle, 20.12.41 - 14.2.42
Hptm Hans Philipp, 17.2.42 - 1.4.43
Maj Reinhard Seiler, 15.4.43 - 6.7.43
Maj Gerard Homuth, 1.8.43 - 3.8.43
Hptm Walter Nowotny, 10.8.43 - 4.2.44
Hptm Horst Adameit, 4.2.44 - 8.8.44
Hptm Franz Eisenach, 9.8.44 - 8.5.45


II. Gruppe / Jagdgeschwader 54


Maj Kraut, 4.7.40 - 10.7.40
Hptm Winterer, 11.7.40 - 14.8.40
Hptm Dietrich Hrabak, 26.8.40 - 27.10.42
Maj Hans von Hahn, 19.11.42 - 21.2.43
Hptm Heinrich Jung, 21.2.43 - 30.7.43
Hptm Erich Rudorffer, 1.8.43 - 2.45
Hptm Herbert Findeisen, 2.45 - 5.45


III. Gruppe / Jagdgeschwader 54


Hptm Fritz Ultsch, 6.6.40 - 5.9.40
Olt Günther Scholz , 6.9.40 - 4.11.40
Hptm Arnold Lignitz, 4.11.40 - 30.9.41
Hptm Reinhard Seiler, 1.10.41 - 15.4.43
Hptm Siegfried Schnell, 5.43 - 1.2.44
Olt Rudolf Patzak , 2.44
Hptm Rudolf Klemm , 2.44 - 3.44
Hptm Rudolf Sinner, 3.44 - 10.3.44
Maj Reinhard Schroer, 14.3.44 - 20.7.44
Hptm Robert Weiss, 21.7.44 - 29.12.44
Olt Hans Dortenmann , 1.45
Olt Wilhelm Heilmann , 1.45
Maj Rudolf Klemm, 2.45 - 17.4.45


IV. Gruppe / Jagdgeschwader 54


Hptm Erich Rudorffer, 7.43 - 30.7.43
Hptm Rudolf Sinner, 30.7.43 - 2.44
Hptm Siegfried Schnell, 11.2.44 - 25.2.44
Hptm Gerhard Koall , 3.44 - 5.44
Maj Wolfgang Späte, 5.44 - 30.9.44
Hptm Rudolf Klemm, 1.10.44 - 2.45
Hptm Fritz-Karl Schloßstein, 3.45 - 4.45


Erg.Gruppe / Jagdgeschwader 54


Olt Zilken, 10.40 - 3.41
Olt Eggers, 3.41 - 1.42


I. Gruppe / Jagdgeschwader 70


Maj Kithil, 15.7.39 - 15.9.39


I. Gruppe / Jagdgeschwader 71


Maj Kramer, 7.39 - 10.39


I. Gruppe / Jagdgeschwader 76


Hptm Wilfried Müller-Rienzburg, 1.5.39 - 1.40
Maj Richard Kraut, 2.40 - 4.7.40
Hptm Heinrich Offterdinger, 7.44 - 10.44


III. Gruppe / Jagdgeschwader 76


Hptm Egon Albrecht, 7.44 - 25.8.44
Hptm Hans Morr, 8.44 - 25.10.44


I. Gruppe / Jagdgeschwader 77


Hptm Johannes Janke, 1.5.39 - 21.11.40
Hptm Walter Grommes, 2.41 - 6.41
Maj Joachim Seegert, 6.41 - 1.42
Hptm Herbert Ihlefeld, 6.1.42 - 11.5.42
Maj Heinz Bär, 11.5.42 - 6.8.43
ObLt Armin Köhler , 31.7.43 - 19.8.43
Hptm Lutz-Wilhelm Burkhardt, 19.8.43 - 30.11.43
Hptm Theo Lindemann, 30.11.43 - 28.8.44
Hptm Armin Köhler , 5.44 - 13.6.44
Hptm Lothar Baumann, 1.8.44 - 24.12.44
Maj Münnichow, 24.12.44 - 10.1.45
Hptm Joachim Deicke, 10.1.45 - 17.4.45
Hptm Heinz Grosser, 17.4.45 - 8.5.45


II. Gruppe / Jagdgeschwader 77


ObLt Carl Schumacher, 1.5.39 - 30.11.39
Maj Harry von Bülow-Bothkamp, 30.11.39 - 31.3.40
Hptm Karl Hentschel, 31.3.40 - 9.9.40
Hptm Franz-Heinz Lange, 9.9.40 - 23.4.41
Hptm Helmut Henz, 23.4.41 - 25.5.41
Maj Anton Mader, 26.5.41 - 7.3.43
Olt Heinz Dudeck , 7.3.43 - 13.3.43
Maj Siegfried Freytag, 13.3.43 - 3.4.45
Hptm Emil Omert , 29.1.44 - 31.3.44
Maj Armin Köhler, 4.4.45 - 8.5.45


III. Gruppe / Jagdgeschwader 77


Maj Heinrich Seeliger, 5.7.40 - 14.10.40
Maj Alexander von Winterfeldt, 10.40 - 2.8.41
? 2.8.41 - 4.9.41
Maj Kurt Ubben, 5.9.41 - 10.3.44
Hptm Karl Bresoschek , 10.3.44 - 3.4.44
Hptm Emil Omert, 3.4.44 - 24.4.44
Hptm Karl Bresoschek, 24.4.44 - 31.7.44
Olt Erhard Niese , 6.6.44 - 7.44
Maj Armin Köhler, 8.44 - 4.45


IV. Gruppe / Jagdgeschwader 77


Hptm Alfred von Lojewski, 6.41 - 9.41
Maj Hennig Strümpell, 9.41 - 1.42


Erg.Gruppe / Jagdgeschwader 77


Olt Schultz, 3.41 - 6.41
Mal Albert Blumensaat, 5.41 - 22.6.41
Maj Kurt Fischer, 1.7.41 - 1.2.42


Jagdgruppe 200


Maj Herbert Kroeck, 5.44 - 9.44


I. Gruppe / Jagdgeschwader 300


ObLt Ewald Janssen, 1.7.43 - 29.10.43
Hptm Gerhard Stamp, 1.11.43 - 11.44
Maj Baier, 11.44 - 3.45


II. Gruppe / Jagdgeschwader 300


?
Hptm Kurd Peters, 11.43 - 29.6.44
Maj Alfred Lindenberger, 6.44 - 28.9.44
?
Hptm Waldemar Radener, 23.2.45 - 16.4.45
Hptm Karl-Heinz Dietsche, 16.4.45 - 8.5.45


III. Gruppe / Jagdgeschwader 300


?
Maj Iro Ilk, 31.1.44 - 25.9.44
Hptm Herbert Nölter, 26.9.44 - 6.12.44
Maj Hans-Karl Kamp, 7.12.44 - 31.12.44
Hptm Peter Jenne, 1.1.45 - 2.3.45


IV. Gruppe / Jagdgeschwader 300


Hptm Puchinger, 10.44 - 17.12.44
Hptm Heinrich Offterdinger, 18.12.44 - 8.5.45


I. Gruppe / Jagdgeschwader 301


Hptm Richard Kamp, 1.10.43 -
Maj Walter Brede,
Hptm Wilhelm Burggraf, ? - 21.11.44
?
Hptm Gerhard Posselmann, 2.45 - 5.45


II. Gruppe / Jagdgeschwader 301


Hptm Graf Resugier, 1.10.43 - 11.43
Hptm Wilhelm Fulda, 26.11.43 - 7.44
?
Hptm Herbert Nölter, 6.12.44 - 13.4.45
Hptm Roderich Cescotti, 4.45 - 5.45


III. Gruppe / Jagdgeschwader 301


Hptm Manfred Mössinger, 1.10.43 - 11.43
Maj Siegfried Wegner, 11.43 - 5.44
Hptm Wilhelm Fulda, 30.9.44 - 11.44
Hptm Karl-Heinz Dietsche , 11.44 - 1.45
Maj Guth, 1.45 - 5.45


IV. Gruppe / Jagdgeschwader 301


Hptm Wilfried Schmitz, 24.11.44 - 4.2.45
?


I. Gruppe / Jagdgeschwader 302


Hptm Richard Lewens, 1.11.43 - 20.8.44
Hptm Wilhelm Fulda, 28.8.44 - 30.9.44


II. Gruppe / Jagdgeschwader 302


Maj Treumund Engelhard, 1.11.43 - 21.1.44
?


III. Gruppe / Jagdgeschwader 302


?


I. Gruppe / Jagdgeschwader 400


?
Hptm Robert Olejnik, 9.44 - 2.11.44
Hptm Wilhelm Fulda, 25.11.44 - 19.4.45


II. Gruppe / Jagdgeschwader 400


Hptm Opitz, 11.44 - 5.45


III. Gruppe / Jagdgeschwader 400


?


Jagdgruppe Nord


Hptm Maximilian Mayerl, 23.8.44 - 2.11.44


Jagdgruppe Ost


?
Hptm Werner Andres, 5.42 - 1.43
Hptm Hermann Graf, 1.43 - 3.43
?
Maj Viktor Bauer, 7.43 - 2.11.44


Jagdgruppe Süd


Maj Alfred Müller, 27.1.42 - ?
?
Hptm Erwin Clausen, 1.2.43 - 20.6.43
?
Maj Heinz Bär, 7.8.43 - 12.43
?
Hptm Helmut Mertens, 4.9.44 - 2.11.44


Jagdgruppe West


?
Maj Georg Michalek, 7.43
Maj Herbert Wehnelt, 11.44


Jagdgruppe Drontheim


?


Jagdgruppe Losigkeit


Hptm Fritz Losigkeit, 14.2.42 - 20.3.42


Erg.Jagdgruppe Merseburg


?
Hptm Albert Blumensaat, 26.8.40 - 11.40



I. Gruppe / Erg.Jagdgeschwader 1


Hptm Maximilian Mayerl, 2.11.44 - 8.5.45


II. Gruppe / Erg.Jagdgeschwader 1


Hptm Helmut Mertens, 2.11.44 - 1.45
Hptm Gerhard Koall, 16.1.45 - 3.45
Hptm Gustav Frielinghaus, 28.3.45 - 8.5.45


III. Gruppe / Erg.Jagdgeschwader 1


?


IV. Gruppe / Erg.Jagdgeschwader 1


?
Maj Wilhelm Moritz, 14.12.44 - 3.45
?


I. Gruppe / Erg.Jagdgeschwader 2


?
Hptm Gerhard Koall, ? - 20.3.45
?



II. Gruppe / Erg.Jagdgeschwader 2


Hptm Hans-Ekkehard Bob, 11.44 - 31.3.45
?


III. Gruppe / Erg.Jagdgeschwader 2


Hptm Horst Geyer, 27.10.44 - 13.2.45
Maj Heinz Bär, 14.2.45 - 23.4.45


IV. Gruppe / Erg.Jagdgeschwader 2


Maj Robert Olejnik, 2.11.44 - 8.5.45


V. Gruppe / Erg.Jagdgeschwader 2


?
URL : https://www.valka.cz/Velitele-skupin-Jagdgruppe-t8678#25611Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!