Main Menu
User Menu

Varšavská jezdecká divize [1937-1939]

Warszawska Dywizja Kawalerii


POLSKÁ REPUBLIKA WARSZAWSKA DYWIZJA KAWALERII
VARŠAVSKÁ JEZDECKÁ DIVIZE

Datum vzniku 01.04.1937
Předchůdce 2. jezdecká divize
Datum zániku 01.02.1939
Následovník ---
Nadřízené velitelství 06.1924-04.1937 Sborová oblast I
Dislokace 04.1937-02.1939 Warszawa
Velitelé divize 04.1937-02.1939 Wieniawa-Długoszowski, Bolesław
Podřízená velitelství
Podřízené jednotky 04.1937-04.1938 1. švališerský pluk
04.1937-04.1938 1. pluk jízdních střelců
Literatura Stawecki, Piotr: Słownik biograficzny generałów Wojska Polskiego 1918-1939. Warszawa, Bellona 1994.
Wielecki, Henryk - Sieradzki, Rudolf: Wojsko Polskie 1921-1939. Organizacja i odznaki kawalerii. Warszawa, CREAR 1992.
URL : https://www.valka.cz/Varsavska-jezdecka-divize-1937-1939-t53275#198610Verze : 0
MOD