Main Menu
User Menu
Reklama

Válka s Jugurthou [112-106 př. n. l.]

K Jugurtské válce došlo v 112-106 př. n. l. mezi Římem a Jugurtou, králem Numidie, království na severoafrickém pobřeží zhruba v oblasti současného Alžíru. Jugurtha byl synovec a adoptivní syn Micipsy, krále Numidie, kterému se mu podařilo získat trůn a překonat své soupeře pomocí atentátů, násilí a úplatků. Válka představovala důležitou fázi římského podrobení severní Afriky, ale Numidia se nestala římskou provincií až do roku 46 př. n. l. Po Jugurthově uzurpaci trůnu Numidie, věrného spojence Říma z Punských válek, se Řím cítil nucen zasáhnout.

Články


Témata


Podkategorie

Bitvy

Reklama

Prémiový účet

Prémiový účet

Podpořte náš web a zároveň se zbavte reklam. Použijte prémiový učet!

Zobrazit informace
Rusko-ukrajinský konflikt

Rusko-ukrajinský konflikt. Aktualizováno průběžně.

Zobrazit článek

Zaregistrujte se

Chcete se nás zeptat, doplnit informace nebo se stát autorem článků a zapojit se do každodenního běhu, případně využít plný potenciál tohoto webu? Je to snadné, zde je odkaz jak na to!
Zobrazit postup

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2023 : 120.000,- Kč Příjmy k 11.07.2023 : 93.998,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz / armedconflicts.com neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!