Main Menu
User Menu

Valaská

okr. Brezno

     
Název:
Name:
Valaská
Originální název:
Original Name:
Valaská
Další názvy:
Other Names:
Vlachfalwa (1528), Walachosch Dorf (1547), Wallachisches Dorf (1563), Valachorum villa, Walaska (1673); maďarsky Garamolaszka.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Brezno
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°48'54.18"N 19°34'27.85"E
Místní části:
Local Municipalities:
Piesok
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1528
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- kostol rímskokatolícky sv. Martina, postavený v 2.polovici 15.storočia, prestavaný v rokoch 1612-1615, renesancia
- železničný most pri Chvatimechu, postavený v roku 1946
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Zaniknuté obce v okolí: Togarth (1424), Lucha (1405). Piesok - miestna časť, do roku 1883 patrila ku obci Hronec
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.valaska.sk
URL : https://www.valka.cz/Valaska-t126415#428608Verze : 0
MOD