Main Menu
User Menu

Vajkovce

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Vajkovce
Originální název:
Original Name:
Vajkovce
Další názvy:
Other Names:
(1630) Waykocz, (1773) Wajkowce, (1786) Wajkowce; maďarsky Vajkóc.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°47'01.40"N 21°19'15.60"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1473
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol reformovaný tolerančný z konca 18. storočia.
Veža z roku 1901.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.vajkovce.ocu.sk
URL : https://www.valka.cz/Vajkovce-t125056#425079Verze : 0
MOD