Main Menu
User Menu

VIII. sbor [1942-1945]

VIII Corps

     
Název:
Name:
VIII. sbor
Originální název:
Original Name:
VIII Corps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.08.1942
Předchůdce:
Predecessor:
VIII. armádní sbor
Datum zániku:
Disbanded:
15.12.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
08.02.1944-09.03.1944 6. obrněná divize
25.07.1944-05.09.1944 6. obrněná divize
16.12.1944-20.12.1944 7. obrněná divize
11.02.1945-04.03.1945 6. obrněná divize
23.03.1945-DD.MM.RRRR 89. pěší divize
17.04.1945-DD.MM.RRRR 6. obrněná divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1. brigáda stíhačů tanků

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999
URL : https://www.valka.cz/VIII-sbor-1942-1945-t28773#551610Verze : 0
MOD
VIII.US Corps


Kampaně


Normandy
Northern France
Rhineland
Ardennes-Alsace
Central Europe


Commanding General
00DD.MM.00 Lt.Col.Troy H.Middleton
Artillery Commander
00DD.MM.00 Brig.Gen.William C.McMahon
Assistant Artillery Commander
00DD.MM.00 Col.John B.Horton
Chief of Staff
00DD.MM.00 Col.Cyrus Searcy
Deputy Chief of Staff
00DD.MM.00 Col.Walter C.Stanton
Assistant Chief of Staff G-1 ( Personnel )
00DD.MM.00 Col.John D.Kilgore
Assistant Chief of Staff G-2 ( Intelligence )
00DD.MM.00 Col.Andrew P.Reeves
Assistant Chief of Staff G-3 ( Operations & Training )
00DD.MM.00 Col.John P.Evans
Assistant Chief of Staff G-4 ( Supply & Evacuation )
00DD.MM.00 Col.Gainer B.Jones
Quartermaster
00DD.MM.00 Col.George A.King
URL : https://www.valka.cz/VIII-sbor-1942-1945-t28773#101362Verze : 0